جی پلاس؛

مرحوم محتشمی پور و مسئولیتی که امام به او سپرد

امام خمینی در بیست و یکم آبان ماه سال ۶۴، حکمی خطاب به حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی پور صادر کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در بیست و یکم آبان ماه سال ۶۴، در حکمی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین سید علی اکبر محتشمی پور را به سرپرستی کمیته های انقلاب اسلامی منصوب کردند. متن حکم امام به شرح زیر است:

 

[بسمه تعالی. محضر مقدس رهبر عظیم‌ الشأن انقلاب اسلامی و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت‌ اللّه‌ العظمی امام خمینی ـ دام بقائه الشریف

احتراماً، معروض می‌ دارد بر اساس تبصرۀ یک ماده واحده راجع به اصلاح لایحۀ قانونی معافیت پاسداران کمیته‌ ها از انجام خدمت وظیفه مصوب 31/1/1361 مجلس شورای اسلامی؛ کمیته‌ های انقلاب اسلامی یکی از نیروهای انتظامی است که در چهارچوب اساسنامه که به تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد رسید زیر نظر وزارت کشور به فعالیت خود ادامه خواهد داد، از طرفی اساسنامۀ مورد نظر هم اکنون در دست بررسی می‌ باشد، لذا تقاضا دارد مقرر فرمایند هرگونه مصلحت می‌ دانند مسئولیت این نیروی انتظامی مشخص و ابلاغ فرمایند.

19/8/64 ـ با احترامات فائقه ـ علی‌اکبر محتشمی، وزیر کشور]

 

بسمه تعالی

با تشکر از خدمات جناب حجت الاسلام آقای ناطق نوری، جناب حجت‌ الاسلام آقای محتشمی را به سرپرستی کمیته‌ های انقلاب اسلامی در سراسر کشور منصوب نمودم. امید است با همکاری افراد کمیته‌ ها و حضرات روحانیون که در این نهاد هستند، موفق به خدمت به اسلام و مسلمین گردند.

21 آبان 1364

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۱۹، ص ۴۱۵

 

دیدگاه تان را بنویسید