جی پلاس؛

تبریک امام به شکنندگان حصر آبادان

امام خمینی در پنجم مهر ماه سال ۶۰، پیروزی در شکست حصر آبادان را به رزمندگان اسلام تبریک گفتند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در پنجم مهر ماه سال ۶۰ در پیامی خطاب به فرماندهان ارتش و سپاه، شکست حصر آبادان را به رزمندگان اسلام تبریک گفت. متن پیام امام به شرح زیر است:

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

تیمسار سرتیپ فلاحی، تیمسار سرتیپ ظهیرنژاد، و جناب آقای محسن رضایی ـ ایّدهم‌ اللّه‌ تعالی

تلگراف شما در خصوص فتح بزرگ که خداوند تعالی نصیب ارتش، نیروی هوایی و هوانیروز، سپاه پاسداران، بسیج، ژاندارمری، فداییان اسلام، و سایر نیروهای مردمی فرموده و محاصرۀ آبادان به طور کامل شکسته شده است[1]واصل گردید. اینجانب این پیروزی بزرگ را به فرماندهان تمامی نیروهای مسلح و به سربازان ارجمند و سپاهیان نیرومند تبریک می‌ گویم. و امید است این سرافرازی ها را که برای اسلام و میهن فراهم می‌ کنند منظور نظر مبارک ولیّ اللّه‌ الاعظم، بقیة‌اللّه‌ ـ ارواحناله الفداء ـ باشد. و آخرین

پیروزمندی را که بیرون راندن نیروهای متجاوز کافر از سرزمین های میهنمان است، ملت شریف بزودی مشاهده کند. اینجانب به اسم ملت بزرگ ایران از رزمندگان دلیر ارتش و سپاه و دیگر قوای مسلح ـ ایّدهم‌ اللّه‌ تعالی ـ تقدیر و تشکر می‌ کنم. از خداوند متعال توفیق، نصرت و عظمت اسلام و مسلمین و بخصوص نیروهای مسلح اسلامی را خواستار است. والسلام علیکم.

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

1 ـ متن تلگراف فرماندهان سپاه اسلام: «بسم‌ اللّه‌ الرحمن الرحیم محضر مبارک حضرت امام خمینی رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و فرماندۀ کل قوا. در اجرای فرمان آن امام امت، دایر بر شکستن محاصرۀ آبادان و انهدام نیروهای متجاوز در شرق رود کارون و براساس طرح پیشنهادی نیروی زمینی و سپاه در شورایعالی‌دفاع که در حضور جنابعالی ارائه و مورد تصویب قرار گرفت، در سحرگاه روز پنجم مهر ماه با شرکت لشکر 77 تقویت شدۀ خراسان و سپاهیان پاسدار انقلاب و نیروی هوایی و هوانیروز و ژاندارمری و فداییان اسلام و سایر نیروهای مردمی، اجرا و ظرف چند ساعت با اجرای یک مانور ماهرانه نیرویی از دشمن متجاوز عراق به استعداد یک لشکر تقویت شده اسیر و مجروح و منهدم و متواری شد و شمال آبادان و شرق رود کارون باز پس گرفته شد و به طور کلی محاصرۀ آبادان شکسته شد. ارتش جمهوری اسلامی ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این پیروزی را مرهون لطف خداوند و رهنمودهای امام امت می‌ دانند و این پیروزی را به امام امت و ملت ایران تبریک عرض می‌ کنند. جانشین رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرتیپ فلاحی؛ فرماندۀ نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سرتیپ قاسمعلی ظهیرنژاد؛ فرماندۀ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محسن رضایی». 

 

 

صحیفه امام؛ ج ۱۵، ص ۲۵۴-۲۵۵

 

دیدگاه تان را بنویسید