تغییرات صندوق‌های بازنشستگی از زبان عبدالملکی، وزیر کار

حجت الله عبدالملکی وزیر کار در پاسخ به مطالبه و دغدغه‌های کمیسیون اقتصادی درباره صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی گفت: نظام رتبه‌بندی شرکت‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد. نظام جامع رفاه اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ثمره‌اش تراز صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی باشد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ وزیر کار گفت: در نشستی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، لایحه اصلاح قوانین در حوزه تعاون و مدیریت صندوق‌ها و شرکت‌های اقتصادی وابسته به صندوق بازنشستگی و تامین اجتماعی را بررسی کردیم.

 حجت الله عبدالملکی درباره نتایج نشست ۲ ساعت و نیم خود با رییس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در ارتباط با اصلاح قوانین حوزه تعاون، کارهای خیلی خوبی در طی این سال‌ها انجام شده، دولت جدید از جزئیات تحولات این سال‌ها اطلاع ندارد؛ به همین دلیل، آنچه که در کمیسیون اقتصادی انجام شده مورد بازنگری قرار می‌گیرد. 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پاسخ به مطالبه و دغدغه‌های کمیسیون اقتصادی درباره صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی هم گفت: سالم‌سازی نظام مدیریتی مجموعه‌ها، استقرار نظام‌های نوین مدیریتی و نزدیک شدن به مرز دانش در مدیریت اقتصادی این مجموعه‌ها، همچنین موضوع شفافیت در فعالیت‌های اقتصادی و تکمیل سامانه‌های مربوطه و نظام رتبه‌بندی شرکت‌ها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد. نظام جامع رفاه اجتماعی نیز در دستور کار قرار گرفته که امیدواریم ثمره‌اش تراز صندوق‌های بازنشستگی و تامین اجتماعی باشد. 

عبدالملکی در همین زمینه یادآورشد و گفت: مجلس محترم به ما قول دادند که در این حوزه‌ها، همراهی کامل را با وزارتخانه داشته باشد. در واقع بعضی از این اقدامات جراحی محسوب می‌شود و قطعا به پشتیبانی مجلس نیاز دارد. رئیس محترم کمیسیون اقتصادی  و سایر اعضا تاکید کردند که آمادگی دارند در این زمینه به ما کمک کنند./ ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید