جی پلاس؛

حکمی که امام به ناطق نوری داد

امام خمینی در هفدهم مرداد سال ۶۱ به درخواست حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری پاسخ داد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در هفدهم مرداد سال ۶۱ حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری، وزیر کشور وقت را به سرپرستی کمیته‌ های انقلاب اسلامی منصوب کردند. متن حکم امام در ادامه آمده است:

 

[بسمه تعالی. محضر مبارک آیت‌ اللّه‌ العظمی امام خمینی ـ متع‌ اللّه‌ المسلمین بطول بقائه همان‌ گونه که مستحضر هستید مجلس شورای اسلامی در تاریخ 14/3/1361 ، موضوع سربازی پاسداران کمیته‌ های انقلاب اسلامی را بررسی و در ضمن مقرر نمود این نهاد زیر نظر وزارت کشور ادامه خدمت دهد. و این وزارتخانه موظف است اساسنامۀ آن را تهیه و جهت تصویب، تقدیم مجلس نماید. وزارت کشور بر اساس این مصوبه اقدام نموده، لکن بعضی از آقایان معتقدند قانون صراحت ندارد که قبل از تصویب اساسنامه، کمیتۀ انقلاب زیر نظر وزارت کشور اداره شود. از طرف دیگر همان‌طور که مستحضر می‌ باشید حضرت آیت‌ اللّه‌ مهدوی کنی از سرپرستی کمیته استعفا دادند، لذا کمیته‌ های انقلاب بی‌سرپرست و بدون مسئول می‌ باشد که خود عواقب وخیمی به بار می‌آورد، بدین جهت تقاضا می‌ شود مقرر فرمایید به هر گونه که مصلحت بدانید وضع کمیته‌ ها روشن و مسئولی از طرف حضرتعالی معین گردد. با عرض معذرت ـ علی اکبر ناطق نوری ـ وزیر کشور]

 

بسمه تعالی

با تشکر از جناب حجت‌ الاسلام آقای مهدوی که با همۀ توان در خدمت به اسلام کوشا هستند و با تأسف از استعفای ایشان، جناب حجت‌ الاسلام آقای ناطق نوری را به سرپرستی کمیته‌ های انقلاب اسلامی در سراسر کشور ایران منصوب نمودم. امید است تمام افراد کمیته‌ ها و حضرات روحانیون که در کمیته‌ ها هستند با جناب ایشان همکاری و کمک نمایند. توفیق ایشان را در خدمت به اسلام و مسلمین خواهانم.

17/5/61ـ روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۱۶، ص ۴۰۸

دیدگاه تان را بنویسید