جی پلاس؛

آنچه که امام در خشت خام می دید

امام خمینی در شانزدهم مرداد سال ۵۸ آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس اعلام کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، این روزها تحرکات رژیم صهیونیستی و جنگ افروزی هایش شدت گرفته تا جایی که کیان جمهوری اسلامی را تهدید کرده است. امام خمینی (س) سال ها پیش یعنی در شانزدهم مرداد ماه سال ۵۸ که مطابق با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان بود، جمعه آخر این ماه شریف را به عنوان " روز قدس" انتخاب کردند و مطابق آن هر سال این روز به عنوان نماد مبارزه با رژیم اشغالگر قدس به وسیله مسلمانان و آزادگان جهان گرامی داشته می شود. این حرکت امام باعث توجه بیشتر جهانیان و حساسیت آنها نسبت به ددمنشی های این رژیم منحوس شد. متن پیام امام به شرح زیر است:

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانۀ خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانۀ ایشان را بمباران می‌کند.

 

من از عموم مسلمانان جهان و دولت های اسلامی می‌ خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعۀ ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می‌ تواند تعیین کنندۀ سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم. والسلام علیکم و رحمة‌اللّه‌ و برکاته.

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۹، ص ۲۶۷

 

دیدگاه تان را بنویسید