درخواست کارگران قرارداد موقت نفت از ابراهیم رئیسی برای رفع مشکلات شغلی و حقوقشان

طی نامه ای به سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب، نیروهای قرارداد موقت، خواستار رفع موانع قانونی و تبدیل وضعیت شده‌اند و ابراز امیدواری کرده‌اند در دولت جدید، این امر باید به سرعت صورت بگیرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ قرارداد موقتی‌های نفت در نامه‌ای به رئیس جمهور جدید خواستار توجه به مشکلات شغلی خود شدند.

کارگران قرارداد موقت نفت در نامه‌ی خود به ابراهیم رئیسی آورده‌اند:

«درخصوص طرح ساماندهی نیروهای قراردادی وزارت نفت به شماره چاپ ۵۸۰ مطروحه در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مطالب ذیل خدمت جنابعالی تقدیم می‌گردد:

سال ۹۱ تعداد ۴۵۰۰۰ نفر با پیش شرط داشتن سابقه ده ساله و تحصیلات دانشگاهی طی مراحل قانونی شامل تبدیل وضعیت به قرارداد موقت شدند. طی شش سال گذشته به واسطه خصوصی‌سازی، تعداد ۱۱۰۰۰ نفر از این تعداد از مجموعه منفک شده‌اند و تعداد نفرات قرارداد موقت به اعلام رسمی وزیر نفت ۳۴۰۰۰ نفر می‌باشند.

 

وزارتخانه‌هایی از قبیل آموزش و پرورش، وزارت نیرو، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و .... این تبدیل وضعیت را برای نیروهای خود انجام داده‌اند. بدیهی‌ست در این صورت، آیتم‌های فوق‌العاده شغلی، فوق‌العاده جذب، مدرک تحصیلی، سابقه، امکانات رفاهی و .... برای این نیروهای تبدیل وضعیت شده لحاظ گردیده است. این در حالیست که نیروهای قرارداد موقت وزارت نفت صرفنظر از تحصیلات و سابقه، کماکان دریافتی‌های پایه حقوق را دارند.»

در ادامه‌ی این نامه، نیروهای قرارداد موقت، خواستار رفع موانع قانونی و تبدیل وضعیت شده‌اند و ابراز امیدواری کرده‌اند در دولت جدید، این امر باید به سرعت صورت بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید