در گفت و گو با جی پلاس مطرح شد؛

علت رشد اخیر بازار بورس چیست؟/ پیشبینی شاخص بورس در روزهای آینده

خاندوزی کارشناس بازار بورس با رد کردن شائبه رشد مصنوعی بازار، از ادامه روند فعلی در کوتاه مدت خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه اقتصاد و درآمد جی پلاس: پس از انتخابات ریاست جمهوری بازار سرمایه بر خلاف ماه های پیشین روندی صعود به خود گرفت و شاخص بازار بورس تا ارتفاع یک میلیون و دویست و چهل هزار واحدی نیز افزایش پیدا کرد. 

در خصوص بررسی علل و عوامل این رشد و وضعیت آینده بازار سرمایه با نوید خاندوزی کارشناس بازار سرمایه به گفت و گو پرداختیم که مشروح آن را در ادامه میخوانید: 

خاندوزی در خصوص علت رشد این روزهای شاخص بورس گفت: دو دیدگاه بنیادی و تکنیکالی درباره رونق روزهای اخیر بازار وجود دارد. در خصوص دیدگاه بنیادی می توان گفت  گزارش های ماهانه وضعیت خوبی داشتند، نرخ دلار کم نشده است و از آنجایی که بازار های جهانی روند مثبتی داشتند، دیدگاه مثبت رییس جمهور منتخب نسبت به بازار سرمایه باعث شده یک خوشبینی نسبی بر این بازار حاکم شود. در کنار این موارد جریان پول در دودهفته گذشته به خصوص در 4 روز اخیر به سمت بازار  مثبت بوده است. در دیدگاه تکنیکالیستی هم می توان گفت به دلیل خروج بازار از نمودار نزولی خود و تایید جریان گسیل پول بازار، این عرصه در کوتاه مدت می تواند روند خوبی به خود بگیرد در نتیجه جمیع جهات باعث شده است بازار روند افزایشی داشته باشد. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا رشد اخیر می تواند مصنوعی باشد یا خیر نیز گفت: اگر افزایش شاص مصنوعی بود امروز که بازار میتوانست منفی شود و استراحت کند خیلی از سهم ها مثبت بودند و صف فروش خاصی در بازار مشاهده نشد. 

دیدگاه تان را بنویسید