افزایش 56 درصدی قیمت مسکن نسبت به خرداد 99

بانک مرکزی گزارش بازار مسکن شهر تهران در خرداد امسال را منتشر کرد که بر اساس آن متوسط قیمت هر متر مربع، ۲۹.۶ میلیون تومان برآورد شده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛  به گزارش بانک مرکزی روند نزولی رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در ماه گذشته تداوم یافت؛ براین اساس متوسط قیمت یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران در خرداد ماه سال جاری نسبت به ماه مشابه سال قبل 56.6 درصد افزایش یافته است، این در حالی است که رشد این نرخ در فروردین و اردیبهشت 1400 به ترتیب، 91.7 و‌ 69.7 درصد بوده است.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در خردادماه سال1400 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 5100 واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل 29.6 درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل 52.7 درصد کاهش نشان می دهد.

همچنین در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران  296.7 میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل 3 درصد افزایش نشان می دهد.

گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در خرداد ماه سال 1400» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید