sport

روسای فدراسیون فوتبال ایران و بلژیک در تماس تلفنی از همکاری مشترک دو فدراسیون در آینده نزدیک خبر دادند و امکان دارد یاران ادن هازارد در تیم ملی بلژیک مقابل تیم ملی ایران قرار گیرند.

جی پلاس؛ شهاب الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال ایران در تماس تلفنی با مهدی بیات،‌رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک با اشاره به حضور بیات به عنوان یک ایرانی در راس فوتبال بلژیک از این اتفاق به عنوان یک افتخار برای فوتبال ایران یاد کرد و خواستار همکاری مشترک دو فدراسیون شد.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: نسل طلایی فوتبال بلژیک همه را شگفت زده کرد و بدون شک این امر از سرمایه گذاری دقیق در فوتبال پایه این کشور نشات گرفته است. ما نیز در پی آن هستیم که این اتفاق در کشورمان رقم بخورد. توجه به فوتبال پایه از اولویت های اصلی ماست.

مهدی بیات، رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک نیز در این تماس تلفنی ضمن تبریک انتخاب عزیزی خادم به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال ایران از اعلام آمادگی جهت همکاری با فدراسیون فوتبال ایران خبر داد و تاکید کرد که بلژیک با جمعیت ۱۱ میلیونی در حوزه آموزش و فوتبال پایه به کشورهای پرجمعیتی مانند چین خدمات ارائه می دهد و این آمادگی وجود دارد تا این خدمات را به فوتبال ایران نیز ارائه شود.

رئیس فدراسیون فوتبال بلژیک در ادامه اظهار کرد: ما آمادگی بازی رو در رو را داریم.

همچنین در ادامه این تماس تلفنی در خصوص مبادله دانش و دانش افزایی در رده های ملی و باشگاهی صحبت شد.

از بحث های مورد اشاره در این تماس تلفنی، حوزه مدیریت فنی برای تیم های ملی بود و عزیزی خادم از بلژیک به عنوان یکی از طراحان نوین توسعه فوتبال یاد کرد. در پایان این مذاکره تلفنی مقرر شد با فروکش کردن همه گیری کرونا روسای فدراسیون فوتبال ایران و بلژیک جهت امضای تفاهم نامه، نشست مشترکی را به شکل حضوری برگزار کنند.

با صحبت‌های رد و بدل شده میان طرفین، امکان دارد در آینده دیدار دوستانه میان تیم های ملی ایران و بلژیک برگزار شود که ستاره های بزرگی مانند هازارد، لوکاکو، دبروینه و ... را در اخنیار دارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1511199
ارسال نظر