life

تصاویری از محوطه کارخانه تهران ایران خودرو حضور یک کراس اوور جدید را نشان می دهد.

جی پلاس، با توجه به این تصاویر مشخص است که خودروی حاضر در محوطه ایران خودرو، نسل جدید سوزوکی ویتارا است. این خودرو در جایگاه یک کراس اوور نه چندان بزرگ قرار دارد و ساختار فنی آن به طور کامل متفاوت از گرندویتارا است. پیش از آغاز تحریم ها چند دستگاه سوزوکی ویتارا نسل جدید به ایران خودرو آمد و قرار بود تا این کراس اوور ژاپنی برای رقابت با خودروهای فرانسوی و کره ای در خراسان تولید شود. اما بازگشت تحریم ها سبب شد تا پروژه تولید ویتارا نسل جدید منتفی شود و تنها چند دستگاه از این کراس اوور در کارخانه ایران خودرو باقی بماند.​

کراس اوور جدید ایران خودرو

حال پس از چند سال یک کراس اوور جدید در محوطه ایران خودرو دیده شده که همان ویتارا نسل جدید است و این احتمال را افزایش داده که شاید با لغو تحریم ها، سوزوکی به ایران بازگردد. همچنین برخی می گویند که حضور مجدد این خودروها در محوطه ایران خودرو و خروجشان از انبارها، برای انجام برخی تحقیقات فنی است و شاید مذاکره های مقدماتی برای حضور دوباره سوزوکی با نسل جدید ویتارا آغاز شده باشد.

نگاهی به نسل جدید سوزوکی ویتارا :

کراس اوور جدید ایران خودرو

ویتارای نسل جدید از نظر ارتفاع و ابعاد کمی کوچک تر از سوزوکی گرندویتارا کنونی است که در خط تولید ایران خودروی خراسان مونتاژ می شد. این خودرو از نظر وزن، بسیار سبک شده است و از سویی ایمنی آن به مراتب بالاتر رفته است. ویتارای نسل جدید در کلاس کراس اوورهای جمع و جور قرار می گیرد و با توجه به سفارش، موتور ۱٫۴ لیتری توربو ۱۳۸ اسب بخار یا ۱٫۶ لیتری ۱۱۵ اسب بخار روی آن نصب می شود. وزن ۱۰۷۵ کیلوگرمی این خودرو باعث شده ویتارا با موتورهای حجم پایین سازگار باشد و حتی قابلیت دو دیفرانسیل را داشته باشد. مصرف سوخت ترکیبی کم تر از ۶٫۵ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر باعث شده از این کراس اوور ژاپنی در بازار جهانی استقبال خوبی به عمل آید. گیربکس پنج دنده دستی و شش دنده اتوماتیک از انتخاب های مشتری بوده و می تواند آن را با توجه به سلیقه خود سفارش دهد.

ویتارا ۲۰۲۱ نه چندان بزرگ می تواند به سقف پانوراما، شش کیسه هوا، کروز کنترل، تهویه اتوماتیک، سامانه کنترل پایداری، سنسور نور، سنسور باران، صندلی برقی راننده، گرمکن و سردکن صندلی های جلو، استارت دکمه ای، قابلیت دو دیفرانسیل و… مجهز باشد.

کراس اوور جدید ایران خودرو

این مطلب برایم مفید است
411 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1510407
ارسال نظر

موضوعات داغ