sport

سرمربی استقلال گفت: گفت: به مشاور وزیر،رییس ایفمارک و هیچ کس دیگر اجازه نمی‌دهم در باره نیمکت استقلال تصمیم بگیرد.

جی پلاس، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از دیدار مقابل پرسپولیس در هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال گفت: فردا بازی سخت و حساسی داریم. هفته پیش با وجود اینکه بازی خوبی انجام دادیم، موقعیت داشتیم و می‌توانستیم برنده باشیم، اما شکست خوردیم. الان وضعیت جدول به گونه‌ای است که باید دربی را ببریم تا در کورس باقی بمانیم.

قایدی دربی‌باز است
وی درباره اینکه در گذشته یکی از دربی‌بازها بوده است و امروز چه بازیکنی مانند او چنین شرایطی دارد، گفت: مهدی قایدی.

برای فصل بعد تیمی می‌بندم که همه از دیدن بازی‌هایش لذت ببرند
مجیدی در ادامه انتقاداتش از عملکرد آبی‌پوشان در نقل‌وانتقالات تصریح کرد: صحبت من بیشتر درباره ساختار باشگاه بود. تیم پرسپولیس براساس تفکراتش بسته شده است. در استقلال دو سال پیاپی است که تیم با نظر سرمربی بسته نمی‌شود. بازیکنانی که الان داریم بد نیستند، اما در یک پست پنج بازیکن داریم و در پستی دیگر بازیکنی مصدوم شود، جایگزین نداریم و همین موضوع باعث می‌شود ترکیب اصلی ثبات نداشته باشد. بهتر است یک تیم براساس تفکرات مربی بسته شود. ما در حال حاضر بازیکنان خوب و باکیفیتی داریم. قول می‌دهم برای فصل آینده یک تیم بسیار خوب ببندم که همه از دیدن بازی‌هایش لذت ببرند و همان تیمی شود که هواداران دوست دارند.

تمرکز داشته و باهوش باشیم، می‌توانیم دربی را ببریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال استراتژی تیمش برای دیدار فردا مقابل پرسپولیس را اینطور تشریح کرد: استراتژی ما این است که برای ماندن در کورس قهرمانی باید طوری بازی کنیم که ببریم. این کار نیاز به تمرکز بالا دارد. پرسپولیس تیم خوبی است و از کادر فنی و بازیکنان بسیار خوبی بهره می‌برد. اگر تمرکز داشته و باهوش باشیم، می‌توانیم برنده دربی باشیم.

یک پزشک تیمم را در آسیا نجات داد
وی در واکنش به طرح این موضوع که تیمش در لیگ قهرمانان آسیا در برخی از بازی‌ها با ریسک بالایی بازی می‌کرد و آیا فردا احتمال دارد چنین اتفاقی بیفتد، گفت: درست است. بازی‌ها در آسیا هر سه روز یک بار برگزار می‌شد و تیم ما از بازی سوم تحلیل رفت. ما امکانات تیم‌های عربی برای ریکاوری را نداشتیم. با پزشکی در زمان حضورم در تیم فوتبال امید آشنا شده بودم و نمی‌دانم ایشان را حمید استیلی آورده بود یا فرد دیگری، اما از او خواستم به اردوی استقلال بیاید. ایشان با هزینه شخصی به عربستان آمد و داروهایی با قیمت بالا آورد و تیمم را نجات داد. طبیعی بود تیم ما از نظر بدنی اُفت کند و خسته شود و کیفیتش پایین بیاید، اما با این شرایط باهوش هم بودیم، چون می‌دانستیم با گرفتن یک امتیاز از الاهلی عربستان در بازی برگشت و پیروزی در بازی آخر مرحله گروهی صعود خواهیم کرد.

برای رفع نقاط ضعف تیم وقت گذاشتم
مجیدی در مورد مشکلات خط دفاعی استقلال در دیدارهای گذشته یادآور شد: مشکل بحث دفاع تیمی است نه فردی. در هفته گذشته روی این موضوع وقت گذاشتم تا نقاط ضعف تیم برطرف شود.

بعد از دربی مفصل درباره برخی مسائل صحبت می‌کنم
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه چه انتقادی از مدیریت این باشگاه دارد، گفت: دوست ندارم تمرکز من و بازیکنان قبل از دربی به هم بخورد. بعد از دربی مفصل درباره برخی مسائل صحبت خواهم کرد. در این مدت تصمیم گرفته بودم کمتر صحبت کرده و سکوت کنم تا تمرکز خودم و بازیکنان به هم نخورد، اما ظاهراً هر چقدر سکوت کنیم، کارهایی می‌کنند که صحبت‌هایی انجام دهیم. به من گفتند دکتر تیمم که شب گذشته وارد ایران شده است، روی نیمکت ننشیند. من با این دکتر در تیم فوتبال امید آشنا شدم و دوست من نبوده است که مخالفت می‌کنند.

فردا تیمم را مثل مرد به زمین می‌فرستم
مجیدی ادامه داد: من از این دکتر خواهش کردم که به تیم ما بیاید، چون به خاطر رعایت برخی مسائل شغلی نگفتم پزشک قبلی چه بلایی سر تیمم در عربستان آورد. امروز به من گفتند هراتیان اجازه نمی‌دهد پزشکی که می‌خواهیم روی نیمکت بنشیند. نه پرسپولیس و نه یحیی گل‌محمدی نیازی به این کارها ندارند. فردا تیمم را مثل مرد به زمین می‌فرستم و بدانید تمرکز من به هم نمی‌خورد.

آقای مبین چه‌کاره هستند که برای استقلال و برای نیمکت آن تصمیم بگیرند؟ 

مجیدی گفت: ما می‌خواستیم در بخش رسانه تغییراتی ایجاد کنیم گفتند وزارت ورزش و آقای مبین گفته‌اند با تغییر رسانه‌ای موافق نیستند. آقای مبین چه‌کاره هستند که برای استقلال و برای نیمکت آن تصمیم بگیرند؟ همین کارها شده که تیم ما دو سال با دلالی بسته می‌شود. الان می‌گویند خانم هراتیان اجازه نمی‌دهد پزشک ما روی نیمکت بنشینید. پزشکی که روی نیمکت تیم ملی امید نشسته، حالا ایفمارک مدارک او را تایید نمی‌کند. این کارها زشت است و دوره این کارها گذشته. بگذارید تیم‌ها بازی جوانمردانه انجام بدهند.

به هیچکس اجازه نمی‌دهم درباره نیمکت استقلال تصمیم بگیرد

وی در ادامه تاکید کرد: من اجازه نمی‌دهم کسی در کار استقلال دخالت کند. چطور این دکتر در تیم ملی المپیک بوده اما الان ایفمارک تایید مدارک او را تایید نمی‌کند؟ چون من پزشک ایفمارک را به دلیل کیفیت پایین تایید نکردم، حالا دارند مقاومت می‌کنند. من به هیچکس اجازه نمی‌دهم درباره نیمکت استقلال تصمیم بگیرد.

دربی را نمی‌شود پیش بینی کرد

مجیدی درباره بازی گفت: دربی را نمی‌شود پیش بینی کرد، اما چیزی که در ذهن من است این است که از سوی دو تیم بازی زیبایی انجام می‌شود و هواداران دو تیم لذت می‌برند.

سرمربی آبی پوشان گفت: ما هم بازیکن محروم و مصدوم داریم. رضاوند محروم است و متین کریم زاده مصدوم. وضعیت فرشید اسماعیلی هم در تمرین امروز مشخص می‌شود. با این وجود هر بازیکنی که من فردا در زمین بگذارم حتماً تلاش می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1509402
ارسال نظر