sport

اتمام مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، پاداش تیم های ایرانی در این مرحله مشخص شد.

جی پلاس؛ در میان نمایندگان ایران، تنها فولاد خوزستان بود که با بدشانسی نتوانست به مرحله بعد صعود کند. با این حال حضور نمایندگان ایران در آسیا از لحاظ مالی درآمدهای خوبی برای باشگاهها با توجه به تفاوت نرخ ریال و دلار دارد که در این گزارش به شرح دریافتی های چهارنماینده ایران تا این مرحله از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا می پردازیم. 

بررسی درآمد تیم های ایرانی

فوتبالی نوشت: پرسپولیس در گروه پنجم این رقابت ها با گوا هند و الریان قطر و الوحده امارات متحده عربی همگروه بود که با 5 برد و یک شکست به کارش پایان داد. با احتساب درآمد های یاد شده و پاداش صعود به مرحله یک هشتم این تیم 350 هزار دلار از  کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت خواهد کرد.

استقلال در گروه سوم رقابتها با الدحیل قطر، الاهلی عربستان و الشرطه عراق همگروه بود. گروهی که به گروه مرگ موسوم بود و در نهایت سه تیم از این گروه از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند. استقلال این رقابتها را با 3 برد و 2 تساوی و 1 باخت به اتمام رساند که این نتایج و پاداش مرحله صعود، استقلالی ها را به درآمد 270 هار دلاری رساند. همانطور که نوشته محاسبه این ارقام با احتساب پاداش صعود است.

تراکتور، تیم پرشورهای تبریزی هم در این مسابقات و در گروه دوم با نیروی هوایی عراق و الشارجه امارات متحده عربی و پاختاکور ازبکستان همگروه بود که با 2 برد و 4 تساوی به کار خود پایان داد. تی تی ها تنها تیم بدون شکست بازی ها بودند و درآمد آنها با احتساب پاداش صعود به مرحله یک هشتم نهایی 240 هزار دلار است.

فولاد خوزستان، تیم بد شانس جواد نکونام تنها تیمی است که موفق به صعود نشد و بد ترین آمار را در بین تیم های ایرانی داشت فولاد خوزستان 1 برد 2 تساوی و 3 باخت به دست آورد که این نتایج باعث شد این تیم تنها 70 هزار دلار درآمد کسب کند.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1507847
ارسال نظر