life

در پاسخ به این پرسش که چرا کویر لوت در وضعیت قرمز کرونا به سر می برد، پاسخ داده شده: اینکه چرا به جای شهرستان، هر شهر یا روستا جداگانه رنگ‌آمیزی نمی‌شود دلایل مفصلی دارد از جمله پیچیده شدن موضوع برای مردم و مسوولان محلی، تعداد کم ساکنان یک روستا یا شهر کم جمعیت که عملا تحلیل روند را در آن غیر ممکن می‌کند، و رفت و آمد بالای اهالی یک روستا یا شهر با مناطق همجوار در همان شهرستان.

جی پلاس؛ بنابر اعلام اپلیکیشن ماسک که رنگ بندی شهرها را اعلام می‌کند؛ مبنای رنگ بندی، روند مبتلایان در هر «شهرستان» است. 

 چرا کویر لوت قرمز است؟ مگر در آنجا انسان زندگی می‌کند؟!

پاسخ ساده است: مبنای رنگ بندی، روند مبتلایان در هر «شهرستان» است. شهرستانهای زاهدان (استان سیستان و بلوچستان) و کرمان (استان کرمان) به دلیل روند افزایشی بستری در شهر زاهدان و کرمان قرمز هستند. لذا کل این دو شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

اینکه چرا به جای شهرستان، هر شهر یا روستا جداگانه رنگ‌آمیزی نمی‌شود دلایل مفصلی دارد از جمله پیچیده شدن موضوع برای مردم و مسوولان محلی، تعداد کم ساکنان یک روستا یا شهر کم جمعیت که عملا تحلیل روند را در آن غیر ممکن می‌کند، و رفت و آمد بالای اهالی یک روستا یا شهر با مناطق همجوار در همان شهرستان.

 

هشدار: محدودیت‌هایی که از ۲۱ فروردین در شهرهای قرمز اجرا می‌شود نمی‌تواند جلوی خیز چهارم را سد کند.

ماسک همچنین اعلام کرده است: در محدودیتهای آذر ۹۹ که کمر موج سوم را شکست و روند بستری را در چند روز نزولی کرد، ادارات دولتی تعطیل بودند یا در صورت اضطرار حداقل تعداد کارمند حضور داشتند. در محدودیت‌هایی که از فردا آغاز می‌شود ادارات دولتی حتی در شهرهای قرمز با یک سوم کارمندان باز هستند. این به معنای دادن چراغ سبز به شرکتهای خصوصی است. بسیاری از مردم برای پیگیری کارهای ادارای خود فرصت را مغتنم میشمارند ولذا مترو و اتوبوسهای شهری همچنان پر تردد خواهد بود. 

تفاوت کلیدی دیگر، سرعت انتقال بالای ویروس انگلیسی است. در آذر ۹۹ ویروس غالب کشور همان نسخه اولیه چینی بود. سرعت وحشتناک افرایش بستری در موج چهارم که ۳.۷ برابر موج دوم و سوم است نشان می‌دهد برای اثرگذاری جدی باید اقدامات بسیار سختگیرانه‌تری نسبت به موج سوم انجام شود.

بعلاوه، بعضی از شرکتهای گردشگری و مسافربری در حال تبلیغ برای سفر هستند. در صورتی که اقدام جدی صورت نگیرد، تعطیلات پیش رو می‌تواند به موج جدید مسافرت منجر و مشکل را پیچیده تر کند.

علاوه بر اصناف، تعطیلی جدی ادارات دولتی و شرکتهای خصوصی در شهرهای قرمز الزامی است. در غیر اینصورت سونامی چهارم کرونا هفته ها به طول می‌انجامد و باعث مرگ هزاران نفر از مردم خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1504826
ارسال نظر