life

در مجلس دهم قانونی درباره مهریه مصوب شد که بالای ۱۱۰ سکه مهریه زندان نخواهد داشت، اما حسن نوروزی، نایب‌رئیس کمیسیون قضایی می گوید که با طرح جدید مجلس بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت.

جی پلاس؛ نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس، با اشاره به طرح جیدد نمایندگان درباره مهریه گفت: براساس این طرح مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام حسن نوروزی نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در تشریح طرح جدید نمایندگان درباره مهریه، اظهار داشت: براساس این طرح مهریه بیش از ۵ سکه زندان نخواهد داشت.

وی یادآور شد: در مجلس دهم قانونی درباره مهریه مصوب شد که بالای ۱۱۰ سکه مهریه زندان نخواهد داشت.

نایب‌رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه سال‌های قبل قیمت سکه تا حدودی متعادل بود، گفت: اما اکنون قیمت سکه بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان نوسان دارد و اشخاص بدهکار مهریه نمی‌توانند این مبلغ را پرداخت کنند. بدهکاران مهریه به جای زندان باید آزاد باشند تا بتوانند کار کنند و بدهی خود را بپردازند.

حجت‌الاسلام نوروزی اظهار داشت: طرح مذکور در حال بررسی در کارگروه کمیسیون است اما به دلیل بررسی بودجه فعالیت کمیسیون‌ها متوقف شده است که در سال آینده ارزیابی این طرح ادامه خواهد یافت و پس از اتمام بررسی و تصویب آن در کمیسیون، طرح برای رسیدگی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1501774 منبع: تسنیم
ارسال نظر

نظرات شما
  • ایرانی نگون بخت

    چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

    باسلام خدمت تمامی دلسوزان این آب وخاک ودرودخدا برحضرت حجت الاسلام نوروزی چشم امیدمابدهکاران مهریه به دست شماست. بنده برای ۲۰ روززندگی بیست ساله زندانی میشم وبابدبختی وفروختن وسایل ودزدی سکه راتهیه میکنم تااززندان خلاص شوم

  • دلیر

    چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۹

    این‌یک‌طرح‌بی‌نظیر‌وخوب‌هستش.

موضوعات داغ