life

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: در بهار 1400، خودرو «آریا» تولید و خودرو «اطلس» رونمایی خواهد شد.

جی پلاس ، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه «شاهین» براساس سیستم کیفی منحصر به فرد تولید شده است، گفت: در بهار 1400، خودرو «آریا» تولید و خودرو «اطلس» رونمایی خواهد شد.

سیدجواد سلیمانی، با اعلام این خبر گفت: خودرو شاهین بر روی پلتفرم SP100 سایپا طراحی شده است که با برند سایپا تولید و عرضه می شود. تمامی مراحل طراحی و تولید این محصول توسط متخصصان داخلی صورت پذیرفته است.

وی که در حاشیه آیین رسمی تحویل نخستین خودرو شاهین به مشتریان سخن می گفت، افزود: سیستم کیفی این خودرو، یک سیستم منحصر به فرد بوده که برای اولین بار در سطح کشور و در سایپا طراحی، پیاده‌سازی و اجرا شده است.

سلیمانی در خصوص داخلی سازی خودرو شاهین گفت: حدود ۹۲ درصد قطعات این خودرو ساخت داخل است و حدود ۸ درصد از قطعات آن را فعلاً از خارج از کشور تامین می‌کنیم ولی برنامه ریزی شده که در سال آتی تمامی قطعات داخلی سازی شده و خودرویی با قطعات کاملا داخلی تولید شود.

وی با اشاره به رونمایی خودروی جدید آریا نیز گفت: محصول دیگر پلتفرم SP100 با نام تجاری «آریا» در چند ماه گذشته رونمایی شده و در حال انجام برنامه های پیش تولید آن هستیم، علاوه بر این محصول دیگر گروه سایپا با نام «اطلس» هم در ابتدای سال آینده رونمایی خواهد شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم محصولاتی که در «سایپای نوین» تولید می شود مورد استقبال و رضایت مردم و مشتریان قرار بگیرد.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به خروج پراید از سبد محصولات این گروه خودروسازی در ابتدای تابستان امسال گفت: برنامه‌های جایگزین برای تولید محصول اقتصادی و ارزان قیمت از سوی وزارت صمت برنامه ریزی شده که به صورت مشترک با ایران خودرو در حال انجام است و بر این اساس پلتفرم مشترکی طراحی خواهد شد که محصول آن بتواند با کیفیت مناسب و قیمت ارزان در اختیار مردم عزیز قرار گیرد.

اطلس نام هاچبک_کراس جدید گروه خودروسازی سایپا است و درواقع نسخه فیس لیفت کوییک با ارتقای فنی و تجهیزاتی محسوب می‌گردد. در این خودرو برای اولین بار در ایران شاهد استفاده از فناوری کانکتدکار خواهیم بود و درواقع بخشی از امکانات این خودرو قابلیت کنترل از طریق تلفن همراه را خواهند داشت.

ضمنا در نوع آپشنال اطلس شاهد استفاده از امکاناتی همچون سانروف و گرمکن_صندلی خواهیم بود که این دو مورد از امکانات ثبت شده در پلت فرم محسوب می‌شوند و بدین ترتیب می‌توان گفت که پلت فرم اطلس، نمونه ارتقا یافته پلت فرم x200 خواهد بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
18 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1501699
ارسال نظر