life

زن شماره ۳ تنیس جهان با غلبه بر حریف آمریکایی خود برای چهارمین بار قهرمانی در مهمترین تورنمنت‌های این رشته ورزشی را تجربه کرد.

جی پلاس، پرونده رقابت‌های اوپن استرالیا در بخش زنان، امروز (شنبه) با مصاف نائومی اوزاکای ژاپنی و جنیفر بردی آمریکایی در بازی فینال بسته شد که این بازی را اوزاکا به آسانی و در دو ست متوالی با نتایج 6-4 و 6-3 به سود خود به پایان رساند و چهارمین قهرمانی‌اش در گرنداسلم‌ها را کسب کرد.

اوزکا که دو سال پیش نیز فاتح رقابت‌های اوپن استرالیا شده بود، امسال برای دومین بار قهرمان این رقابت‌ها شد و این افتخار را به دو قهرمانی‌اش در گرنداسلم آمریکا در سال‌های 2018 و 2020 اضافه کرد تا به این ترتیب در چهار سال متوالی حداقل یک گرنداسلم را فتح کرده باشد. در واقع او فاتح 4 تا از 9 گرنداسلم اخیر تنیس شده و این در حالی بوده که 5 قهرمانی دیگر میان 5 بازیکن متفاوت توزیع شده است. بنابراین او موفق‌ترین تنیسور زد در 3 سال اخیر بوده است.

اوزاکا اولین زن از زمان مونیکا سلس در ابتدای دهه 90 میلادی است که هر 4 حضور اولش در فینال گرنداسلم‌ها با قهرمانی همراه می‌شود. در واقع او تنها سومین بازیکن در بیش از 50 سال است که چنین کاری را انجام می‌دهد. تنها تنیسور دیگری که موفق به کسب این دستاورد شده، راجر فدرر سوئیسی بوده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497760
ارسال نظر

موضوعات داغ