sport

معاون ورزشی باشگاه تراکتور در مورد مشخص شدن تکلیف سرمربی این تیم گفت:‌اولویت اول و اصلی ما این است که مسعود شجاعی مسئولیت سرمربیگری را قبول کند و ما بتوانیم با قراردادی طولانی و سه چهار ساله، با او ببندیم تا بتواند تیمش را درست کند.

جی پلاس، علیرضا رحیمی معاون اجرایی تیم فوتبال تراکتور در خصوص وضعیت کادرفنی این تیم و انتخاب سرمربی جدید عنوان کرد: برای کادرفنی اولویت اول و اصلی ما این است که آقای مسعود شجاعی مسئولیت سرمربیگری را قبول کند و ما بتوانیم با قراردادی طولانی و سه چهار ساله، با او ببندیم تا بتواند تیمش را درست کند. یعنی 3-4 بازیکن بخرد و برای سال های مختلف برنامه داشته باشد و برویم برای قهرمانی آسیا.

وی افزود: شجاعی کسی است که در لالیگا بوده و استقلالی - پرسپولیسی نیست. کاریزمای زیادی دارد و در تمرینات هم من دیدم تجربه و استعداد زیادی دارد و دوره های مربیگری را هم طی می‌کند. البته ما در کنار این موضوع در تلاش هستیم کادرفنی را تقویت کنیم. من از آقای چمنیان تشکر می‌کنم اما قصد داریم یک کمک جدید برای آقای شجاعی بیاوریم. اما این خواسته ماست و شجاعی هم خواسته خودش را دارد؛ این که فعلا می‌خواهد بازی کند و همچنین شرایط خاصی در باشگاه حکمفرما شود.

رحیمی با اشاره به وضعیت ادامه همکاری با شجاعی گفت: الان در بازار ایران یا مربیان تیم دارند یا این که مربیان آزاد را که می‌بینیم، با احترام، شجاعی از آن ها بهتر است. اما شاید شجاعی مجاب نشود و در این صورت ما به سراغ سرمربی خارجی خواهیم رفت. من حساسیت ها را درک می‌کنم اما شما هواداران خودتان را جای ما بگذارید، نه مربی ایرانی وجود دارد و نه مربی خارجی اجازه حضور دارد و آقای شجاعی هم شرایط خاصی می‌خواهد. اما ما در دو سه روز آینده بحث سرمربی را می‌بندیم؛ یا مسعود شجاعی با یک کمک مربی و بدنساز (که ما از آن راضی نیستیم) یا این که یک سرمربی خارجی بیاوریم و فدراسیون را مجاب کنیم قبول کنند.

او درباره گزینه های موجود اظهار داشت: ما با آقای فرکی و مجیدی مذاکره نکرده ایم. ما اعتقاد داریم که وقتی لیکنز و توشاک را آوردیم بقیه هم در همین سطح باشند. مثلا آقای تقوی سرمربی خوبی بود اما موانعی هست که نمی‌تواند بیاید.

علیرضا رحیمی در خصوص خرید بازیکن گفت: ما الان در نیم فصل هستیم، امکان این که تیم تغییرات زیاد داشته باشد، وجود ندارد. ما الان دو سهمیه داریم و اگر چهار نفر را در فهرست مازاد بگذاریم، می‌توانیم شش بازیکن را بخریم. ما باید این بازیکنان را در پستی بخریم که به آن نیاز داریم. ما الان امکان خرید بازیکن خارجی نداریم و در این شرایط باشگاه ها تلاش می‌کنند بازیکنان خود را حفظ کنند. مثلا به یک باشگاه نامه می‌زنیم و می‌گویند20 میلیارد بدهید تا آزاد کنیم؛ یعنی قصد فروش نداریم.

وی افزود: ما حداقل یک مهاجم نیاز داریم. ما حتما یک یا دو مدافع میانی و همچنین بازیکن در پست دفاع کناری نیاز داریم. دوستان می‌گفتند وینگر باید بخریم که حالا من در جزئیات آن وارد نمی‌شویم. ما خیلی جدی وارد مذاکرات شده‌ایم تا بازیکنانی که نیاز داریم را بخریم. حتی به باشگاه های این بازیکنان هم نامه زده ایم و این اتفاق (خرید بازیکن) باید اتفاق بیفتد. ما حتما 3-4 بازیکن موثر و غیرنیمکتی خواهیم خرید؛ مخصوصا مدافع و مهاجم. ما مذاکرات را شروع کردیم و جلو می‌بریم و در سه چهار روز آینده اقدامات ما نتیجه خواهند داد.

رحیمی با اشاره به نگرانی هواداران عنوان کرد: هواداران ما استرس زیادی تحمل می‌کنند و من به آن ها حق می‌دهم چون ما با تراکتور زندگی می‌کنیم. اتفاقات تراکتور می‌تواند ما را از نظر روحی روانی خوب یا بد کند. مذاکرات ما به سختی جلو می‌روند چون مثلا ما مهاجم می‌خواهیم بخریم، او می‌داند کسی بهتر از او نیست و شرایط عجیب می‌گذارد. فقط هم بحث پول نیست، مثلا می‌گوید من قرارداد می‌بندم اما هر موقع خواستم باید فسخ کنم. شما این را قبول می‌کنید؟ لیست ما مشخص است و مذاکرات را جلو می‌بریم و سه چهار بازیکن هم خواهیم خرید.

معاون ورزشی تراکتور افزود: پیمان بابایی یکی از بازیکنان خوب تراکتور است و رابطه خوبی هم با باشگاه دارد. الان پیمان بابایی یک و نیم سال با ماشین سازی قرارداد دارد و اگر این باشگاه نخواهد، به هیچ تیم دیگری نمی‌تواند برود و فقط در ماشین سازی می‌تواند بازی کند. الان قرارداد این فصل او 720 میلیون و برای فصل بعد حدود هشتصد میلیون است. در این شرایط باشگاه استقلال به ماشین سازی نامه زده که پیمان بابایی را به ما بدهید و ما مبلغ رضایت نامه اش را می‌دهیم. تراکتور هم اگر بخواهد او رابخرد باید مبلغ رضایت نامه بدهد (به جز مبلغ قرارداد).

رحیمی با اشاره به وضعیت این بازیکن عنوان کرد: ما این اطمینان را به شما می‌دهیم که تحت هیچ شرایطی رضایت پیمان بابایی برای تیم دیگری صادر نخواهد شد؛ یا باید در ماشین سازی با این رقم بازی کند یا این که به تراکتور که تیم بزرگتری است بیاید. ما حاضر هستیم قراردادش را هم افزایش دهیم. اما چون تراکتور در آسیاست و به هر حال بازیکنان دیده خواهند شد، این فرصت ویژه ای برای پیمان بابایی است تا بیاید و خودش را در تراکتور نشان دهد تا یک سال و نیم در تراکتور باشد و بعد به تیم دیگری برود.

او پیشنهاد تراکتور را به این شکل توضیح داد: اما بحث او این است که مبلغ خیلی افزایش پیدا کند. من گفتم اشکالی هم ندارد و قیمت پیمان بابایی الان 800 میلیون تومان نیست، من می‌گویم اگر می‌خواهید رقم بالایی پرداخت کنیم، مدت قرارداد را افزایش دهید تا هزینه هم برای ما قابل توجیه باشد. اول گفتیم 4-5 سال اما حالا پیشنهاد شفاف ما این است که یا قرارداد 1.5 ساله با افزایش 30-40% قرارداد است، اگر هم می‌خواهید رقمی واقعی ای را بگیری ما می‌خواهیم 2.5 سال با تو قرارداد ببندیم و 8 میلیارد بدهیم؛ پنج میلیارد برای سال آخر، 2 میلیارد برای سال دوم و یک میلیارد برای امسال. او اگر امروز اراده کند ما قرارداد 8 میلیاردی را با آپشن های مختلف، در اختیارش قرار می‌دهیم. حق فسخ 150 هزار یورویی هم وجود دارد.

وی در پایان گفت: فرصت او فقط تا فرداست. ما این فرصت را به مدیربرنامه اش دادیم تا یکی از این دو حالت را که گفتیم را قبول کند. از پیمان بخواهید که به تیم شهرش کمک کند و پشرفت هم داشته باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497137 منبع: ورزش 3
ارسال نظر