life

کمیته بین‌المللی المپیک برای شیوه شادی ورزشکاران پس از پیروزی‌های‌ آنها در المپیک ۲۰۲۰ توکیو ساختارهایی تعیین کرده است.

جی پلاس، به نقل از سایت Inside the Games، کمیته بین‌‌المللی المپیک در بخشی از پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده برای بازی‌های المپیک 2020 توکیو به منظور به حداقل رساندن خطر شیوع کرونا، شادی‌ ورزشکاران پس از کسب پیروزی در این تورنمنت را محدود کرده است.

تسنیم نوشت؛ در دستورالعمل‌های تعیین شده از سوی IOC برای ورزشکاران و سایر اعضای کاروان ورزشی کشورهای مختلف که قرار است هفته آینده منتشر شود، به آنها توصیه شده است که راه‌های متفاوتی برای جشن گرفتن موفقیت‌های‌شان پیدا کنند اما اینکه این قانون چگونه درباره مراسم اعطای مدال‌ها اعمال خواهد شد، هنوز مشخص نیست.

در بخشی دیگر از پروتکل‌های بهداشتی المپیک 2020، مشخص شده ورزشکارانی که تست کرونای آنها مثبت شود اجازه شرکت در مسابقات را نخواهد نداشت و احتمالاً در محلی که از سوی دولت تعیین می‌شود و با دهکده بازی‌ها و محل برگزار مسابقات فاصله خواهد داشت، قرنطینه خواهند شد. این قانون در مورد افرادی که صرفاً با مبتلایان به کرونا در تماس بوده‌اند متفاوت است و آنها در صورت منفی شدن تست کرونای‌شان می‌توانند در مسابقات شرکت کنند.

مطابق مقررات در نظر گرفته شده، ورزشکاران و دیگر مقامات تیم‌ها باید بلافاصله پس از درخواست مسئولان المپیک، تست کرونا بدهند. در همین حال ظاهراً تمهیداتی هم اندیشیده شده تا از اجحاف شدن در حق ورزشکاران به خاطر نتایج مثبت کذب برای تست کرونای آنها جلوگیری شود. همچنین یکسری مقررات هم در نظر گرفته شده که در صورت تخطی از آنها برای بیش از یک بار، منجر به محرومیت ورزشکاران از شرکت در مسابقات خواهد شد، خواه ورزشکاران واکسینه شده باشند، خواه نشده باشند.

ورزشکارانی که پس از ورود به ژاپن در یک کمپ موقت اسکان داده می‌شوند، سه روز قبل از انتقال‌شان به دهکده بازی‌ها دوباره باید تست کرونا بدهند و اگر نتیجه آن مثبت باشد از ورودشان به دهکده جلوگیری خواهد شد. فرآیند تست‌گیری از ورزشکاران هم هر 4 روز یک مرتبه انجام خواهد شد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1495548 منبع: تسنیم
ارسال نظر