life

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، با عنوان این مطلب که حدود ۵ میلیون بیمار دیابتی در کشور داریم، نسبت به عوارض پای دیابتی هشدار داد.

جی پلاس، محمد رضا مهاجری تهرانی رئیس بخش پای دیابتی دانشگاه علوم پزشکی تهران، بیان اینکه حدود ۵ میلیون بیمار دیابتی در کشور داریم، گفت: میزان بروز بیماری پای دیابتی در این جمعیت حدود ۴.۱ درصد است که این مقدار در طول زندگی فرد دیابتی تا ۲۵ درصد هم می‌رسد.

مهر نوشت؛ وی ادامه داد: نیمی از افراد دچار عارضه زخم پای دیابتی به درجاتی از عفونت و حدود ۲۰ درصد دچار آمپوتاسیون و قطع عضو خواهند شد.

رئیس بخش پای دیابتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: هر ۲۰ ثانیه در دنیا یک پا به دلیل ابتلاء به عارضه پای دیابتی قطع می‌شود.

وی ادامه داد: هدف ما این است تا جایی که می‌توانیم در ابتدای امر از ایجاد زخم و در صورت وجود زخم از قطع عضو و در غیر این صورت میزان سطح آمپوتاسیون را تا جایی که ممکن است، کاهش دهیم.

مهاجری ادامه داد: متأسفانه در ۵۰ درصد بیماران دچار قطع عضو طی ۵ سال بعد از آمپوتاسیون از دنیا می‌روند و هرچه میزان ایسکمی بیشتر باشد این زمان کوتاه‌تر خواهد شد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: هزینه‌های ناشی از ابتلاء به بیماری پای دیابتی از خیلی از بیماری‌ها همچون کانسر کولون و کانسر ریه بالاتر است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1495072 منبع: مهر
ارسال نظر

موضوعات داغ