sport

مجید یاسر گفت: یک روزی هومن افاضلی گفت کی‌روش باید اسپانیا را می‌برد، من الان می‌خواهم بپرسم آقایی که ادعا می‌کردی، چرا الان نمی‌توانیم عراق و بحرین را ببریم؟ همین دوست پرادعا می‌گفت من تاکتیک‌های مدرن را آوردم و کلی افتخار دارم. به این دوست عزیز ما بگویید می‌خواهیم به جام جهانی برویم؛ لطفاً یک راهکار بدهد تا بتوانیم عراق و بحرین را شکست دهیم.

جی پلاس، مجید یاسر از آن دسته هنرمندانی است که همیشه مصاحبه‌های جالبی درخصوص فوتبال انجام می‌دهد. او به واسطه علاقه زیادی که به فوتبال و به خصوص پرسپولیس دارد، بازی‌ها و حواشی را مو به مو دنبال می‌کند حتی اگر از ایران دور باشد. با مجید که این روزها در ینگه دنیا حضور دارد، درخصوص فینال آسیا، افت پرسپولیس، جدایی ستاره‌ها، دربی پیش‌رو و البته حواشی مدیریتی فوتبال ایران گفت‌وگویی انجام دادیم که در ادامه می‌خوانید. 

از بازی فینال شروع کنیم؛ خیلی‌ها امید داشتند امسال پرسپولیس قهرمان آسیا شود ولی این اتفاق نیفتاد. به نظرت دلیلش چه بود؟
خبرورزشی نوشت؛ به نظرم دلیل اصلی این موضوع فشار زیادی بود که روی خط دفاع ما وجود داشت و بازیکنان دفاعی ما تمرکز لازم را نداشتند. جدایی شجاع فشار را روی خط دفاعی چند برابر کرد چون خودش بعضی مواقع یک‌تنه بار دفاعی را به دوش می‌کشید. قبل از بازی می‌گفتند مهاجمان آنها سرعتی هستند و سیدجلال سنش زیاد است و نمی‌تواند دوام بیاورد، همه این مسائل باعث شد در روز بد خط دفاعی ما دو پنالتی واقعاً مفت به آنها بدهیم و به همین راحتی بهترین فرصت برای قهرمانی در آسیا از دست رفت. اگر بخواهم واقعیت را بگویم قبل از بازی می‌دانستم بازی را می‌بازیم ولی دلخوش به غیرت و تلاش فوق‌العاده بچه‌ها و البته اتفاقات بازی بودم چون به نظرم سطح توقع ما باید به واقعیت نزدیک باشد ولی متأسفانه این‌طور نیست. 

بیشتر توضیح بدهید؟
ببینید یک روزی هومن افاضلی گفت کی‌روش باید اسپانیا را می‌برد، من الان می‌خواهم بپرسم آقایی که ادعا می‌کردی، چرا الان نمی‌توانیم عراق و بحرین را ببریم؟ همین دوست پرادعا می‌گفت من تاکتیک‌های مدرن را آوردم و کلی افتخار دارم. به این دوست عزیز ما بگویید می‌خواهیم به جام جهانی برویم؛ لطفاً یک راهکار بدهد تا بتوانیم عراق و بحرین را شکست دهیم. یحیی گل‌محمدی مربی بسیار خوبی است و نتایج خوبی هم گرفته ولی برانکو نمی‌شود. اسکوچیچ، کی‌روش نمی‌شود و فکری استراماچونی. باید قبول کنیم سطح فوتبال ما بعد از رفتن این مربیان به شدت افت کرده که ما در لیگ به وضوح آن را می‌بینیم. به جرأت می‌گویم سطح تفکر مدیران فوتبال ما صفر است. باز هم تأکید می‌کنم رفتن برانکو، کی‌روش و استراماچونی بزرگترین اشتباه بود. در لیگ ما فاصله بین تیم‌ها کم شده. فکر نکنید به خاطر قدرت تیم‌هاست برعکس این موضوع به دلیل ضعیف شدن باشگاه‌ها و لیگ ماست. 

پرسپولیس بعد از فینال آسیا نتایج خوبی مقابل ذوب‌آهن و نساجی نگرفت. به نظرت این تیم باز هم می‌تواند قهرمان شود؟ 
از نظر من پرسپولیس طروات قبل را ندارد و این موضوع دلایل مختلفی دارد که بحث‌های طولانی کارشناسی می‌طلبد. با این حال یحیی نسبت به داشته‌هایمان بهترین گزینه برای پرسپولیس است. پرسپولیس ستاره‌های تاپ خودش که در بالاترین سطح بازی می‌کردند مثل ترابی، بیرانوند، علیپور، شجاع، نادری و بشار را از دست داد و باید قبول کنیم اکثر خریدهایمان سطح فنی پایین‌تری نسبت به آنها دارند. به قول معروف یک لِوِل پایین‌تر هستند ولی خب چاره‌ای هم نیست و ما عادت به غر زدن نداریم چون پرسپولیسیم و قطعاً امسال هم یکی از مدعیان قهرمانی هستیم. 

فکرش را می‌کردی بازیکنی مثل نادری ناگهان به استقلال برود؟ 
پیش‌بینی‌اش سخت بود ولی خب زندگی و آینده هرکسی به خودش مربوط است. نادری بازیکنی بسیار خوب و مؤدب است و شخصیتش جوری است که نمی‌تواند یاغی خوبی باشد و به نظرم به مشکل بر خواهد خورد. 

هواداران پرسپولیس هم از دست رفیقت ناراحت هستند.
اگر منظورت مهدی ترابی است که باید بگویم واقعاً در تیم ما ستاره بود و خیلی از بازی‌ها را برای ما یک‌تنه درآورد. به نظرم او هم حق داشت به جایی برود که بتواند پول خوبی بگیرد. بعضی اوقات با مهدی حرف می‌زنم و در ارتباطیم. همان موقع که جدا شد هم به من گفت به خدا قصد ماندن داشتم ولی خیلی مدیریت اذیتم کرد. مهدی می‌گفت چند بار با مدیرعامل جلسه داشتم ولی مرا پیچاند و نیامد. اصلاً قصد دفاع کردن ندارم و این را هم قبول دارم که مهدی می‌توانست بهتر و شیک‌تر جدا شود و هواداران را ناراحت نکند ولی شما ببینید چقدر باشگاه باید چوب مدیریت بد را بخورد که به راحتی این همه ستاره بروند. راستی از تاج چه خبر؟ چرا او بعد از فاجعه قرارداد ویلموتس بازخواست و دادگاهی نمی‌شود؟ راستی از آن بندهای قرارداد ویلموتس که عالی بود چه خبر؟ واقعاً نمی‌شود انتظار داشت با این وضعیت و حضور چنین افرادی، فوتبال ما درست شود و پیشرفت کند. 

داربی نزدیک است، پیش‌بینی‌ات از این بازی چیست؟ 
اگر یک مهاجم خوب مثل آل‌کثیر داشتیم، می‌گفتم صددرصد استقلال را می‌بریم ولی ما واقعاً مشکل گلزنی داریم. البته بازی با سپاهان خیلی در نتیجه بازی تأثیرگذار است چون در صورت برد روحیه و انگیزه بازیکنان هزار برابر خواهد شد(‌این مصاحبه قبل از بازی دیروز پرسپولیس و سپاهان گرفته شده است) به نظرم داربی حتماً برنده دارد و حدس می‌زنم اخراجی هم داشته باشد که امیدوارم تیم محبوبم برنده بازی شود. 

می‌گویند پرسپولیس خاص است و وزیر ورزش هم پرسپولیسی است؛ نظرت چیست؟ 
معلوم است که خاصیم، اگر نبودیم که این همه قهرمانی به دست نمی‌آوردیم. ضمن اینکه این دوستان باید بگویند وزیر پرسپولیسی است، اگر نمی‌گفتند جای تعجب داشت و ایرانی بودن‌شان زیر سؤال می‌رفت. متأسفانه ما ایرانی‌ها این اخلاق بد را داریم و برای پوشاندن ضعف خودمان دیگران را متهم می‌کنیم. می‌گویند کسی که پول دارد و مثلاً پورشه سوار می‌شود، حتماً دزد است در حالی که لزوماً هرکسی که زندگی خوبی دارد، دزد نیست. 

و سؤال آخر اینکه نظرت در مورد گزارش فردوسی‌پور در بازی فینال آسیا چیست؟ 
من خودم بازی را با صدای عادل نگاه کردم و کلی هم کیف کردم. عادل در کارش درجه یک و نابغه است و فقط مدیران ما هستند که به راحتی قید نامبروانی مثل عادل را می‌زنند و به درجه دوها بها و فضا می‌دهند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1490593 منبع: خبرورزشی
ارسال نظر