sport

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال گفت: تاکنون AFC رسما تعویق جام ملت‌های فوتسال آسیا را اعلام نکرده همانگونه که فیفا نامه‌ای برای لغو جام جهانی به فدراسیون فوتبال ابلاغ و ارسال نکرده است.

جی پلاس، داود پرهیزگار درباره باقی ماندن تیم ملی فوتسال در صدر رنکینگ آسیا اظهار داشت: فوتسال یکی از پرافتخارترین‌ رشته های ورزشی کشورمان بوده و این موضوع سبب افتخار ما می‌شود و البته مسئولیت مان را سنگین تر می‌کند تا هرچه بیشتر برای تیم با ارزش کشورمان وقت بگذاریم.

وی درباره لغو مجدد رقابت‌های جام ملت ‌های فوتسال آسیا عنوان کرد:  فکر می‌کنم تاریخ برگزاری جام ملت‌های آسیا پنج بار تغییر کرده و این موضوع کارمان را خیلی سخت کرده است. با وجود شرایط سختی که برای برگزاری بازی‌های دوستانه وجود دارد، شرایط انجام شدن این مسابقات را فراهم می‌کنیم اما حدود یک ماه مانده به مسابقات اعلام می‌کنند جام ملت ها لغو شده است.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال افزود: من هم یکی دو روز است به شکل غیر رسمی شنیده‌ام مسابقات بار دیگر به تعویق افتاده اما تاکنون AFC رسما به ما چنین موضوعی را اعلام نکرده همانگونه که فیفا نامه‌ای برای لغو جام جهانی به فدراسیون فوتبال ابلاغ و ارسال نکرده است. با توجه به تعطیلات سال نوی میلادی و ژانویه بعید می‌دانم در روزهای آتی هم چنین اتفاقی رخ بدهد. 

پرهیزگار تصریح کرد: قرار بود رقابت‌ها فروردین در کویت برگزار شود و تیم ملی ایران هم طبق همین امر برنامه‌های خود را انجام می‌دهد. دو فیفا دی در بهمن و اسفند پیش رو داریم و مسابقات دوستانه پیش‌بینی شده را در همین تاریخ ‌ها برگزار می‌کنیم تا با حفظ آمادگی تیم ملی در صورت برگزاری جام ملت‌ها در همان تاریخ قبلی یا هر تاریخ دیگری مشکلی نداشته باشیم. 

وی ادامه داد: با توجه به لغو چندین باره جام ملت‌های آسیا دور از ذهن نیست این بار هم چنین اتفاقی رخ بدهد اما طبق اطلاعات مان از جلسات وبینار با AFC در ده روز اخیر پروتکل‌های سخت گیرانه ای از سوی مسئولان پزشکی کنفدراسیون که دکتر سیف (رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال) هم عضو آن است در نظر گرفته شده و اعلام کردند مسابقات باید تحت چه شرایطی برگزار شود. همین پروتکل‌ را در  مسابقات لیگ برتر فوتسال هم اجرا می کنیم و بازیکنان ما با آن غریبه نیستند.

رئیس کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال در گفت و گو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران خاطرنشان کرد:   به همین دلیل به راحتی می‌توانند با رعایت پروتکل‌ها وارد مسابقات شوند.نمی‌دانم دلیل اصلی برای تعویق مجدد مسابقات چیست اما امیدوارم فقط سلامتی بازیکنان مدنظر باشد و دلیل دیگری برای این امر در نظر نگرفته باشند.

پرهیزگار درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتسال توضیح داد: هفته چهارم لیگ برتر برگزار شد و این مسابقات آرام آرام شکل می‌گیرد. مربیان تیم ملی هم تمام بازی‌ها را رصد کرده و بازیکنان را می بینند تا آن نفراتی که حق شان است و آماده هستند در جمع ملی پوشان حضور پیدا کنند.  تنها نگرانی ما برگزاری لیگ بود که با تعویق شروع شد. از این لحاظ مشکلی نداریم. سعی می‌کنیم در دو اردوی پیش رو دو بازی دوستانه هم انجام بدهیم تا تیم ملی به مرز آمادگی برسد. اگر مسابقات آسیایی در فروردین یا هر زمان دیگری برگزار شود، تیم را اعزام می‌کنیم و ان شالله با قهرمانی بازگردیم.

وی درباره میزان رضایت تیم ها از برگزاری لیگ گفت: از جزئیات لیگ جابری(سرپرست سازمان لیگ فوتسال) بیشتر اطلاع دارد. من بازخورد و مشکلی ندیدم اما فکر می‌کنم تیم‌ها از شیوه ‌ای که هیات رئیسه سازمان لیگ فوتسال برای برگزاری مسابقات در نظر گرفته راضی هستند. کیفیت رقابت‌ها هم هفته به هفته بیشتر شده و با توجه به نزدیک شدن تیم‌ها، لیگ ما از حالت دو قطبی خارج شده است. نتایج هم گواه این موضوع است. امسال لیگ پویایی داریم و این امر به مربیان تیم ملی کمک می‌کند تا بهترین نفرات را انتخاب کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1489876 منبع: برنامه رادیویی
ارسال نظر

موضوعات داغ