life

در مطالعه دانشمندان نیوکاسل با بررسی افرادی که بالای ۵ لیوان چایی می‌نوشند به ویژه سالمندان دریافتند نوشیندنی‌های دم کردنی قدرت تمرکز و عملکرد را افزایش می‌دهد.

جی پلاس، به نقل از دیلی‌میل، در مطالعات جدید محققان دانشگاه نیوکاسل نشان داده شد که دم کرده خوب می‌تواند باعث افزایش تمرکز و عملکرد در افراد بالای ۸۵ سال شود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ در  این مطالعه دانشمندان با بررسی  افرادی که بالای ۵ لیوان چایی می‌نوشند به ویژه سالمندان دریافتند نوشیندنی‌های دم کردنی قدرت تمرکز و عملکرد را افزایش می‌دهد.

طبق شواهد مهارت‌های روان حرکتی که با مغز در ارتباط است مانند رانندگی و کارهای روزمره در این نوع افراد بسیار بهتر و با سرعت بالایی انجام می‌شود.

در گزارش‌های اخیر، از چایی به عنوان کاهنده فشار خون و کلسترول و تا حدودی کاهش وزن یاد شده بود.

ادوارد اوکل، محقق دانشگاه نیوکاسل اعلام کرد که ما نمی‌دانیم که تنها نوشیدن چایی تاثیرگذار است یا عادت‌هایی که در طرز  تهیه چای باعث وجود دارد باعث بهبود روان شناختی در سالمندان می‌شود.

او گفت: مهارتی که ما در این گروه سالمندان می‌بینیم ممکن است نه تنها به دلیل ترکیبات موجود در چای باشد، بلکه ممکن است از تاثیرات طرز تهیه یک فنجان چای باشد.

محققان با مطالعه عادات نوشیدن چای در هزار فرد بالای ۸۵ سال که در خانه‌های خود زندگی می‌کنند، دریافتند کسانی که بیش از پنج فنجان چای در روز می‌نوشند در برخی آزمایش‌های شناختی عملکرد بهتری دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1489629 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ