life

مشاغل فعال در حوزه های گردشگری، ورزشی و فرهنگی میتواند با مراجعه به سامانه کارا اقدام به ثبت نام و اخد تسهیلات کنند.

به گزارش جی پلاس،  حسین محمودی سفید کوهی، مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و کاریابی های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: حوزه گردشگری, ورزشی و فرهنگی از جمله  کسب و کارهایی هستند، که پرداخت تسهیلات کرونایی به آنها از سوی ستاد ملی کرونا تصویب شده است.  در حوزه گردشگری وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی,با همکاری وزارت کار و معاونت اقتصادی در ستاد ملی کرونا پیشنهاد داده شد, بر اساس لیستی که وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی در اختیار وزارت کار قرار داده است, اجازه ثبت نام وجود دارد و تا پایان ماه مشاغل متقاضی می توانند  بر اساس مبلغی که وزارت گردشگری پیشنهاد داده است می توانند از تسهیلات بهره مند شوند.

 

وی با توجه به اینکه تعدادی از باشگاه های ورزشی به خاطر شرایط کرونایی مجبور به تعطیل شدن کردند گفت:در ستاد ملی کرونا، مصوب شد این دسته از باشگاه ها هم در صورتی که متقاضی دریافت وام کرونا هستند می توانند اقدام کنند. یکی از مصوبات ستاد برای سه گروه گردشگری, ورزشی و فرهنگی این بود که مهلت پرداخت تسهیلات تا پایان اردیبهشت ماه باشد. یعنی اگر پیش از این تسهیلاتی دریافت کرده اند و اکنون قرار است تسهیلات جدید دریافت کنند, مدت بازپرداخت آن تا پایان اردیبهشت ماه باشد.

محمودی گفت:برای وزارت فرهنگ هم در ستاد ملی کرونا مصوب شد,کسب وکارهای حوزه وزارت ارشاد هم فرصت جدیدی ایجاد شد تا با ثبت نام در سامانه کارا از دریافت تسهیلات بهره مند شوند.

 وی اظهار داشت: افراد و بنگاه هایی در این سه حوزه می توانند در سامانه کارا ثبت نام کنند که اطلاعات آنها را نهادهای بخشی مربوطه اطلاعات آنها را در اختیار سامانه کارا قرار داده باشد. در حال حاضر امکان ثبت نام برای افراد عادی در سامانه کارا وجود ندارد, تنها افرادی می توانند ثبت نام کنند که نهاد مربوطه اطلاعات آنها را در اختیار وزارت کار قرارداده باشد و از سوی وزارت کار در سامانه کارا بارگذاری شده باشد.

 علاالدین ازوجی، مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار درباره جزئیاتی جدید از تسهیلات کرونایی گفت: تسهیلات کرونایی جدید ویژه کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، بنگاه محور است.

وی ادامه داد: به بخش حمل و نقل که از گذشته این تسهیلات پرداخت می شد و اکنون برای پرونده های باقی مانده ادامه دارد. مبلغ مد نظر برای بخش حمل و نقل 3هزار و 500میلیارد تومان پیش بینی از قبل بود که درحال پرداخت است.

 ازوجی با بیان اینکه چارچوب پرداخت تسهیلات مانند اعطای تسهیلات قبلی است گفت: تفاوت در حال حاضر این است که  چگونگی پرداخت را خود بخش اجرایی مربوطه  تعیین کرده است.بر اساس لیستی از بنگاه ها و واحدهای تولیدی که دستگاه های مربوطه از بنگاه ها مشخص می کنند, تسهیلات از سوی بانک ها پرداخت می شود. 

 مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت کار ادامه داد:این تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده در سه بخش گردشگری، ورزش و فرهنگ، هنر و رسانه تعلق می گیرد. بخش گردشگری 2000 میلیارد تومان، بخش ورزش 800 میلیارد تومان و بخش فرهنگ و رسانه 1700 میلیارد تومان دریافت می‌کنند.

لیست مشاغل مشمول وام کرونا در بخش فرهنگ(اینجا کلیک کنید) 

 

دانلود مشاغل مشمول وام کزونا بخ فرهنگی
این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1489071 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ