sport

علی شجاعی گفت: یحیی گل محمدی در همه شرایط آرام است و این آرامش به کل تیم و بچه‌ها هم تزریق می‌شود و همه راحت‌تر بازی می‌کنیم.

جی پلاس، علی شجاعی ستاره جوان و تازه وارد پرسپولیس درباره یحیی گل محمدی سرمربی این تیم معتقد است که او آرامش عجیبی در همه شرایط دارد که این آرامش به کل تیم کمک می کند.

خبرورزشی نوشت؛ علی شجاعی ستاره جوان و تازه وارد پرسپولیس درباره یحیی گل محمدی سرمربی این تیم معتقد است که او آرامش عجیبی در همه شرایط دارد که این آرامش به کل تیم کمک می کند.

شماره ۱۰ فصل گذشته نساجی مازندران در فصل جاری شماره ۲۳ پرسپولیس را می‌پوشد و در شروع فصل و بازی اول فرصتی برای خودنمایی پیدا نکرد. صحبت از علی شجاعی جوان است که به گفته خودش از انگیزه فراوانی برخوردار است و می‌داند کجا آمده است.

اولین مسابقه پرسپولیس در لیگ بیستم برابر سایپا درحالی برگزار شد که فرصت بازی به تو نرسید. در این رابطه صحبتی نداری؟

من تابع تصمیم کادر فنی هستم. می‌دانم پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده‌ام و بازی کردن در پرسپولیس آسان نیست و باید جنگید!

بیشتر توضیح می‌دهی؟

پرسپولیس با همه تیم‌ها فرق می‌کند. این تیم ۴ سال متوالی قهرمان لیگ برتر شده و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده است. افتخار می‌کنم عضوی از این تیم هستم و باید بیشتر تلاش کنم تا بتوانم خودم را نشان بدهم. اینجا هر روز می‌بینم بچه‌ها چطور در تمرین انرژی می‌گذارند و می‌جنگند تا به ترکیب اصلی راه پیدا کنند. یک رقابت توأم با رفاقت در جریان است که به نفع تیم است.

چرا مقابل سایپا مساوی کردید؟

به نظرم بدشانسی ما و درخشش عجیب اکبر منادی، گلر حریف که حداقل ۳ گل ۱۰۰ درصد را به نفع سایپا خرید. اتفاقاً بچه‌ها خیلی خوب بازی کردند و همین دو عامل یک پیروزی مسلم را از ما گرفت.

کار کردن زیر نظر یحیی گل محمدی چطور است؟

اول آنکه عنوان بهترین مربی غرب آسیا حق آقای گل محمدی است. ما در لیگ قهرمانان آسیا تیم‌های گردن کلفتی با مربیانی سرشناس همچون ژاوی را بردیم که نقش سرمربی تیم کاملاً مشهود بود. من به عنوان یک بازیکن جوان هر روز از آقا یحیی، آقای مطهری و آقا کریم باقری یاد می‌گیرم و از تجربیات آنها استفاده می‌کنم.

ویژگی خاص یحیی گل محمدی چیست؟

شاید بزرگ‌ترین ویژگی آقایحیی آرامش بی‌نظیری است که دارد. چه از حریف جلو باشیم، چه عقب باشیم یا اینکه مقابل تیم بزرگی قرار باشد بازی کنیم آقای گل‌محمدی آرام است. این آرامش به کل تیم و بچه‌ها هم تزریق می‌شود و همه راحت‌تر بازی می‌کنیم. خود من از این آرامش سرمربی تیم روحیه می‌گیرم و اعتماد به نفسم بیشتر می‌شود. 

شنبه هفته آینده با صنعت نفت آبادان بازی دارید. این دیدار را چطور ارزیابی می‌کنی؟

در لیگ برتر همه بازی‌ها سخت است. صنعت‌نفت آبادان هم جزو تیم‌های خوب و قابل احترام لیگ برتر ماست و امیدوارم بتوانیم جلوی این تیم خوب در استادیوم آزادی برنده شویم. حیف که مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شود و این اصلاً به سود ما نیست.

در نساجی مازندران پیراهن شماره ۱۰ می‌پوشیدی و حالا در پرسپولیس ۲۳ برتن داری. شماره ۱۰ به میلاد سرلک رسید. در این رابطه صحبتی نداری؟

در پرسپولیس این صحبت‌ها مطرح نیست. میلاد (‌سرلک) همبازی خوب من است که در نساجی با هم بودیم و فوتبالیست قدری است. من هم با پیراهن شماره ۲۳ راحت هستم و همان‌طور که گفتم بیشتر از هر چیزی موفقیت پرسپولیس اهمیت دارد.

بازی تیم ملی با بوسنی را دیدی؟

هم دیدم و هم از پیروزی تیم کشورم خوشحال شدم. امیدوارم با ادامه همین روند خوب تیم ملی ایران بتواند ضمن صعود ازگروه خود به جام جهانی‌ قطر صعود کند. این یک اتفاق خوب و مهم برای فوتبال ایران است.

به پیراهن تیم ملی بزرگسالان هم فکر می‌کنی؟

من پیراهن رده‌های پایه‌ای ملی را پوشیده‌ام و مسلماً به تیم بزرگسالان هم فکر می‌کنم. پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر فوتبالیستی است اما من اول باید در تیم باشگاهی خودم پرسپولیس خوب و موفق ظاهر شوم و بعد به تیم ملی فکرکنم. هدف اول من بازی‌های خوب و مفید برای پرسپولیس است و اگر بتوانم اینجا خوب باشم ان‌شاءا… در آینده به تیم ملی هم دعوت خواهم شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1482461 منبع: خبرورزشی
ارسال نظر

موضوعات داغ