jamee

محسن هاشمی خبر داد:

رئیس شورای اسلامی شهر تهران از بازآفرینی و تعمیر اساسی اتوبوس‌های شهری فعلی خبر داد.

جی پلاس، محسن هاشمی ظهر امروز بعد از اتمام جلسه علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران با بیان این که در اوج موج سوم کرونا قرار داریم، گفت: شورای شهر نظرش بر این است که تهران و سایر کلانشهرها حتما دو هفته تعطیل باشند.

وی با اشاره به تشدید آلودگی هوا در تهران گفت: گاهی برای آلودگی هوا یکی دو روز شهر را تعطیل می‌کردند و حالا، هم آلودگی، هم کرونا و هم مشکلات معیشتی مردم بروز کرده که نمی‌توانند تغذیه درست و حسابی داشته باشند که تاثیرات بر کرونا را بیشتر می‌کند و به نظر می‌رسد باید ستاد ملی از ارائه هشدارها و تعطیلی برخی صنوف که تعطیل هم بودند، عبور کرده و اقدام ویژه تری داشته باشد.

هاشمی افزود: صحبت سران قوا با یکدیگر نیز مسئله‌ ایجاد کرده و باعث ناامیدی بین مردم شده و بهتر است این سران کمتر به هم بپرند تا ناامیدی ایجاد نشود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به دستور جلسات امروز شورای شهر با بیان این که وضعیت الحاق لایحه گردشگری به طرح تفصیلی تهران ناتمام ماند و کلیات ارائه تسهیلات به خیرین "مسکن ساز" نیز رای نیاورد، گفت: البته امروز بحث اصلاح ساختار شهرداری در شورا بررسی شد و دو سال بود که این مسئله باز شده بود.

وی با بیان این که لایحه شهرداری 10 ماه پیش به شورا آمد و کارشناسان بررسی‌های زیادی بر روی آن انجام دادند گفت: در همان زمان کرونا شیوع پیدا کرد و شرایط به گونه‌ای تغییر کرد که در نهایت شهرداری نظرش در مورد اصلاح ساختار تغییر کرد و خواهان پس گرفتن این لایحه شد. اما ا زآن جایی که نامه‌شان دیر به ما رسید این لایحه را در شورا بررسی کردیم تا نظرات مختلف اعضا را بشنویم.

وی افزود: شهرداری معتقد بود شرایط کشور و تهران با زمانی که لایحه ارائه کرده تغییر کرده و شاید نتواند به دلیل مسائل معیشتی لایحه خود که توسط کمیسیون تغییر کرده را اجرایی کند. به همین دلیل خواهان پس گرفتن این لایحه  بود. اما اعضای شورای شهر نیز در نهایت با جمع بندی‌های مختلف به کلیات این لایحه رای مثبت ندادند.

هاشمی همچنین در مورد تامین ناوگان حمل و نقل عمومی با اشاره به قرارداد تولید 200 اتوبوس بین شهرداری و ایران خودرو گفت: این قرارداد محقق می‌شود و دولت نیز پولی پرداخت کرده تا اتوبوس‌های فعلی بازآفرینی شود. اما چیزی که دلمان می‌خواست محقق نشده و امیدوار هم نیستیم اما باز هم تلاش می‌کنیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1477240 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ