sport

بازیکن جوان و تازه وارد پرسپولیس گفت: باید از آقا یحیی تشکر کنم که اجازه داد پشت مهم‌ترین ضربه پنالتی تیم و عمرم بایستم. این کار شاید ریسک بزرگی به ویژه برای سرمربی تیم بود، اما آقا یحیی این ریسک را کرد.

جی پلاس، به قول محمد نصرتی مهمان شبکه سوم سیما «معمولاً مربیان پنالتی را به بازیکن چپ‌پا نمی‌دهند»! حالا تصورش را بکنید یک مربی بیاید و پنالتی پنجم تیمش که حساس‌ترین پنالتی آن هم در مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان آسیاست را به یک بازیکن چپ‌پا، جوان و تازه‌وارد بسپارد و... باورش خیلی سخت بود، اما «علی شجاعی» پشت پنجمین ضربه پنالتی تیمش ایستاد و با استادی برخلاف جهت حرکت گلر النصر عربستان توپ را تبدیل به گل کرد. او به همان سبک شادی‌هایش در نساجی مازندران و شبیه پائولو دیبالا ستاره چپ‌پای یوونتوس خوشحالی کرد و... به همین بهانه سراغ علی شجاعی رفتیم و دقایقی با او گپ زدیم.

بعد از گل کردن ضربه پنالتی‌ات، یک دور کامل در استادیوم زدی و دویدی!
خبرورزشی نوشت؛ (می‌خندد) هم خوشحال بودم و هم می‌خواستم با همه طرفداران پای تلویزیون پرسپولیس شادی خودم را تقسیم کنم. لحظه خاصی بود و واقعاً از ته دل خوشحال بودم. هنوز هم بابت آن خدا را شکر می‌کنم که شرمنده هواداران پرسپولیس نشدم. حیف که فقط جای تماشاگران پرسپولیسی در استادیوم خالی بود.

به نکته بسیار خوبی اشاره کردی. اگر پنالتی پنجم پرسپولیس را گل نمی‌کردی، شاید هیچ وقت خودت را نمی‌بخشیدی. ایستادن پشت این ضربه ریسک بزرگی برای تو به عنوان بازیکن تازه‌وارد نبود؟
قبل از هر چیز باید از آقایحیی تشکر کنم که اجازه داد پشت مهم‌ترین ضربه پنالتی تیم و عمرم بایستم. این کار شاید ریسک بزرگی به ویژه برای سرمربی تیم بود، اما آقایحیی این ریسک را کرد.

و خودت؟
من خودم داوطلب شدم. مربیان پرسیدند و اعلام آمادگی کردم، چون اولاً به خودم اطمینان و اعتماد دارم و بعد هم باید یک کاری برای تیم جدیدم می‌کردم. من هفته‌های آخر لیگ نوزدهم مصدوم شدم و هفته‌ها با آسیب‌دیدگی مچ پا درگیر بودم. نتوانستم خیلی خوب تمرین کنم و به همین خاطر با کمی اضافه وزن و تمرین کم به پرسپولیس ملحق شدم. می‌خواستم به تیم کمک کنم اما...

از قطر هم خبر می‌رسید تو با مربی بدنساز تیم دو نوبت صبح و عصر تمرین می‌کردی.
بله، روز‌های اول با آقای مظاهر رحیم‌پور مربی بدنساز تیم که جا دارد از او هم تشکر کنم، تمرینات اختصاصی انجام می‌دادم. آقایحیی همیشه به من روحیه می‌داد و می‌گفت فقط تمرین کن تا زود به تیم برسی و به همین خاطر نتوانستم آن‌طور که دلم می‌خواست، برای پرسپولیس بازی کنم. زمانی که به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین بازی با النصر شدم، دلم می‌خواست یک کاری انجام بدهم و قرعه زدن پنجمین پنالتی به نام من افتاد.

اگر ضربه پنالتی‌ات را خراب می‌کردی و پرسپولیس می‌باخت؟
فوتبال بازی لحظه‌هاست. شما باید در لحظه ریسک کنی یا تصمیم بگیری و اگر بخواهی به، اما و اگر‌ها فکر کنی یا انرژی منفی به خودت بدهی، باید دنبال شغل دیگری باشی.

به نظر می‌رسد از اعتماد به نفس بالایی هم برخوردار شدی.
من همیشه در فوتبالم این‌طوری بودم. سعی کردم با تلاش و تمرینات زیاد به آنچه می‌خواهم برسم. خدا را هم شکر می‌کنم امروز پیراهن پرسپولیس را پوشیده‌ام و توانستم به کمک همبازیانم کار کوچکی برای این تیم بزرگ انجام دهم.

باز هم به سبک بازی‌هایت در نساجی شادی گل کردی. می‌دانیم بار‌ها در این رابطه توضیح دادی، اما باز هم به شنیدن آن می‌ارزد.
بله، الگوی من در فوتبال پائولو دیبالا ستاره چپ‌پای یوونتوس است. حدود دو، سه سالی می‌شود بعد از گلزنی به سبک این بازیکن آرژانتینی خوشحالی می‌کنم و این بار هم همان شادی را تکرار کردم.

واکنش هواداران پرسپولیس به این شادی گل خاص تو چطور بود؟
هواداران پرسپولیس بی‌نهایت بامعرفت، مهربان و دوست‌داشتنی هستند. واقعاً من را با پیام‌های محبت‌آمیزشان شرمنده کردند. من یک بازیکن تازه‌وارد در این تیم هستم، اما رفتار بزرگ‌تر‌های پرسپولیس، مربیان و هواداران به گونه‌ای است که احساس آرامش زیادی می‌کنم و خوشحالم به چنین تیمی پیوستم.

در مصاحبه قبلی با خبرورزشی هم از سیدجلال حسینی تعریف و تمجید کرده و گفته بودی او به محض دیدن تو گفته بود «آقای شجاعی خوش آمدی» و تو جوان تازه‌وارد را با پیشوند آقا صدا زده بود.
آقا سیدجلال یک الگوی به تمام معناست. یک بازیکن حرفه‌ای که از نزدیک رفتار، گفتار و تمرینات او را می‌بینم. آقاسیدجلال با این همه سابقه و افتخار وقتی روی نیمکت می‌نشیند، به سایر بازیکنان روحیه می‌دهد و رفتارش برای من جوان هم الگوست. ما بازیکنان بزرگ‌تر خیلی خوبی مثل آقاشجاع، آقاکمال، احمدآقا، آقاامید و... را داریم که الحق والانصاف به بازیکنان تازه‌وارد کمک می‌کنند.

راستی یادمان رفت بپرسیم؛ حال و احوال عیسی آل‌کثیر پس از شنیدن خبر محرومیت خودش آن هم در فاصله چند ساعت مانده به بازی چطور بود؟
هرکس دیگری هم جای آل‌کثیر بود، قاطی می‌کرد. واقعاً عجیب بود که چنین حکمی صادر شد و همه ما شوکه شدیم. من علی شجاعی دو، سه سالی است به سبک پائولو دیبالا شادی می‌کنم. عیسی آل‌کثیر هم چند سالی می‌شود به خاطر برادرزاده اش این‌طور پس از گلزنی شادی می‌کند و منظور خاصی هم نداشت اما... به هر حال خواست خدا بود که ما مقابل النصر برنده شویم و دل آل‌کثیر و هواداران پرسپولیس شاد شود.

آیا این اتفاق شما را متحدتر کرد؟
طبیعی است وقتی ناراحتی همبازی‌ات را می‌بینی، می‌خواهی یک کاری انجام دهی که خوشحالش کنی. ما همه نسبت به آل‌کثیر چنین حسی داشتیم و خدا را شکر بعد از بازی خنده‌های همبازی خودمان را هم دیدیم.

به عنوان سؤال آخر چند درصد شانس برای قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا و بازی فینال قائل هستی؟
۱۰۰ درصد شانس قائلم، چون پرسپولیس یک تیم قهرمان است و فقط و فقط برای جام گرفتن می‌جنگد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1474975 منبع: خبرورزشی
ارسال نظر