sport

لیگ قهرمانان آسیا - قطر

تیم پرسپولیس با غلبه بر التعاون عربستان امیدهایش را برای صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا زنده نگه داشت و سپاهان دراولین مسابقه اش مغلوب دیگر نماینده عربستانی شد.

جی پلاس، تیم های فوتبال پرسپولیس و سپاهان در مصاف با نمایندگان عربستانی به یک پیروزی و شکست دست یافتند.

پرسپولیس یک - التعاون صفر

دو تیم فوتبال پرسپولیس ایران و التعاون عربستان از ساعت ۲۲:۳۰ سه‌شنبه در گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که سرخ پوشان در این دیدار با تک گل شجاع خلیل‌زاده در دقیقه ۸۳ به برتری رسیدند تا امیدهایشان برای صعود بیشتر شود. در دیگر بازی این گروه الدحیل موفق شد در شب درخشش رامین رضاییان با نتیجه دو بر یک الشارجه امارات را شکست دهد.

پرسپولیس- التعاون

نیمه اول

پرسپولیس بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و در ۱۰ دقیقه ابتدایی حملات نصفه و نیمه‌ای را روی دروازه التعاون ایجاد کرد که موقعیت جدی را به وجود نیاورد.

پس این پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت اما اشتباهات دو تیم در میانه میدان مانع نزدیک شدن توپ به دروازه‌ها می‌شد.

جدی‌ترین موقعیت پرسپولیس در دقیقه ۲۶ به وجود آمد که حرکت انفرادی سرلک تا پشت محوطه جریمه ادامه‌دار بود و شوت سرکش این بازیکن را کاسیو در دو مرحله در اختیار گرفت. پرسپولیس در این دقایق بازی فیزیکی را با خطاهای متعدد به نمایش گذاشت که حاصل آن یک کارت زرد برای سیامک نعمتی بود. 

در حالی که از دقیقه ۳۰ به بعد این نماینده عربستان بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت، جدی‌ترین موقعیت بازی در دقیقه ۳۵ رخ داد. حرکت فهد الرشیدی از سمت راست با پاس به بیرون این بازیکن همراه شد که ضربه دیوک با واکنش تماشایی لک به تیر دروازه برخورد کرد و در توپ ریباند باز هم دروازه‌بان پرسپولیس بود که مهاجم استرالیایی را ناکام گذاشت.

در ادامه و در دقیقه ۳۹ لک، شوت خطرناک سدریک آمیسی را در دو مرحله و به زیبایی مهار کرد. بعد از این موقعیت، خطر جدی روی دروازه‌ها به وجود نیامد تا بازی با تساوی بدون گل خاتمه پیدا کند.

پرسپولیس- التعاون

نیمه دوم

در این نیمه بازی متعادل شروع شد و جنگندگی خط هافبک دو تیم باعث شد تا بازی در ۱۵ دقیقه ابتدایی در میانه زمین دنبال شود. دقیقه ۶۱، اولین موقعیت جدی سرخ‌ها روی دروازه نماینده عربستان به وجود آمد. توپ‌ربایی عیسی آل‌کثیر در محوطه جریمه التعاون با پاس این بازیکن همراه شد که ضربه وحید امیری به تور کنار دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت.

در ادامه پرسپولیس باز هم با شوت‌هایی از نوراللهی و نعمتی دروازه کاسیو را تهدید کرد اما ضرب آرام این شوت‌ها توپ را به راحتی در اختیار این دروازه‌بان برزیلی قرار داد.

حملات پرسپولیس در دقیقه ۷۱ ادامه پیدا کرد که سانتر رسن با ضربه سر نوراللهی همراه شد ولی کاسیو به زیباسی توپ را برگشت داد.

در دقایق پایانی پرسپولیس با بازی دادن به امید عالیشاه و آرمان رمضانی، نیروی تازه‌ای را به خط حمله خود اضافه کرد. عالیشاه در دقیقه ۸۳ کرنری را روی دروازه ارسال کرد و توپ پس از برخورد به سر امیری به خلیل‌زاده رسید تا او گل نخست بازی را به ثمر برساند.

پرسپولیس- التعاون

** ویدیو گل شجاع خلیل زاده به التعاون:

پس از این گل حملات دو تیم فایده نداشت تا پرسپولیس به نخستین پیروزی خود در این فصل لیگ قهرمانان آسیا برسد. با این پیروزی پرسپولیس ۴ امتیازی شد و در رده سوم باقی ماند و التعاون با ۶ امتیاز در رده نخست قرار گرفت.

ترکیب پرسپولیس: حامد لک، شجاع خلیل‌زاده، محمدحسین کنعانی، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احمد نوراللهی، بشار رسن(۸۲- امید عالیشاه)، میلاد سرلک، احسان پهلوان، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر(۷۹- آرمان رمضانی)

ترکیب التعاون:  کاسیو انجوس، یاسین برناوی، احمد عسیری، اِیاغو سانتوس، حسن کادش، ریان الموسی، سدریک امیسی، فهد الرشیدی(۷۷- الجویی) سلطان مندش، عبدالمجید السواط، میتشل دیوک.

 

سپاهان صفر - النصر 2

اما در دیگر بازی امشب برای نمایندگان فوتبال باشگاهی ایران یعنی سپاهان به مصاف النصر عربستان رفت اما با نتیجه دو بر صفر مغلوب شد.

سپاهان

تیم‌های سپاهان و النصر عربستان در گروه D از ساعت ۲۲:۳۰ در دوحه قطر به مصاف هم رفتند. سپاهان با این شکست ۳ امتیازی و در رده سوم باقی ماند و النصر هم با ۷ امتیاز در صدر گروه قرار گرفت. دیگر بازی این گروه را دو تیم السد قطر و العین امارات برگزار کردند که به تساوی سه بر سه رسید.

 

نیمه نخست

بازی با فشار النصر شروع شد اما موقعیت خطرناکی روی دروازه سپاهان ایجاد نشد. اولین موقعیت مسابقه را سپاهانی‌ها خلق کردند. روی یک ضد حمله کی‌روش استنلی با یک پاس در عمق الغسانی را با دروازه‌بان النصر تک به تک کرد اما تکل مدافع حریف اجازه نداد مهاجم سپاهان ضربه‌ای به توپ بزند.

بازیکنان النصر سعی می‌کردند با پاس‌ و جابجایی‌های سریع، خطوط فشرده سپاهان را از هم باز کنند که تا حدودی هم موفق بودند اما در نهایت نمی‌توانستند از لایه آخر دفاع سپاهان عبور کنند. از آن طرف سپاهانی‌ها که روی ضد حملات برنامه‌ریزی کرده بودند به خاطر اضافه نشدن سریع بازیکنان به حمله نمی‌توانستند توپ را مدت زیادی در زمین حریف نگه دارند و موقعیت‌سازی کنند. سپاهانی‌ها همچنین دفاع را از زمین خودی شروع می‌کردند و برنامه‌ای برای پرس در زمین النصر نداشتند. 

النصر که روی یکی از حملاتش صاحب یک ضربه ایستگاهی شده بود روی همین ارسال و ضربه سر کاپیتانش یعنی عبدالرزاق حمدالله در دقیقه ۲۹ به گل رسید.

بعد از گل، سپاهانی‌ها سعی کردند فشار بیشتری روی دروازه النصر بیاورند اما در این کار خیلی موفق نبودند و بازی در نیمه اول با همان یک گل به پایان رسید. از نکات جالب توجه این دیدار، بازی کردن محسن مسلمان بعد از مدت‌ها نیمکنت نشینی و حضور نورافکن در دفاع چپ زردپوشان بود.

سپاهان

نیمه دوم

دو دقیقه از نیمه دوم گذشته بود و دو تیم هنوز خود را پیدا نکرده بودند که دفع توپ اشتباه پورقاز در محوطه جریمه سپاهان به مهاجم النصر خورد و توپ مقابل حمدالله عبدالرزاق افتاد و او هم با یک ضربه محکم گل دوم تیمش را به سادگی به ثمر رساند.

حتی این گل هم باعث نشد که سپاهان در سیستم دفاعی خود تغییری ایجاد کند اما بعد از ۱۰ دقیقه زردپوشان میل بیشتری به حمله نشان دادند نسبت به نیمه اول جلوتر آمدند. البته همین جلو آمدن باعث شدن تا مهاجم النصر با پیام نیازمند روی یک ضد حمله تک به تک شود اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت.

سپاهان که نمی‌خواست بازنده بازی باشد شدت و کیفیت حملاتش را بیشتر کرد و در ابتدا روی ضربه ایستگاهی نورافکن صاحب یک موقعیت شد اما ضربه او را دروازه‌بان حریف مهار کرد. بعد از این سپاهان باز هم صاحب موقعیت شد. شوت از پشت محوطه رفیعی، ضربه بغل پای محبی که از کنار دروازه بیرون رفت و ضربه سر کی‌روش استنلی که دروازه‌بان آن را به کرنر فرستاد از جمله موقعیت‌های خطرناک سپاهان بودند. زردپوشان حتی در دقیقه ۷۶ با ضربه سر محبی به گل رسیدند اما داور قبل از گل خطای محبی را اعلام کرده بود.

سپاهان

هر چه بازی به پایان خود نزدیک‌تر می‌شد به شدت حملات سپاهان هم اضافه شد و زردپوشان با نفرات بیشتری به سمت دروازه حریف حمله می‌کردند اما هرچه حمله کردند به در بسته خوردند و درخشش دروازه‌بان حریف باعث شد بازی با نتیجه ۲ بر صفر به سود النصر به پایان برسد.

 

** ویدیو گل های النصر به سپاهان:

ترکیب سپاهان: پیام نیازمند، عزت الله پورقاز، گیورگی ولسیانی، امید نورافکن، دانیال اسماعیلی‌فر، مهدی کیانی، محسن مسلمان(محمد کریمی از دقیقه ۶۴)، سروش رفیعی(رسول نویدکیا از دقیقه ۷۴)، محسن الغسانی، محمد محبی، کی‌روش استنلی(رضا میرزایی از دقیقه ۶۴).

ترکیب النصر: راد جونز، مایکون، عبدالله مادو، سلطان الغنام، عبدالرحمن العبید، عبدالمجید الصلیهم، عبدالله الخیبری، خالد الغنام، عبدالفتاح عسیری(مهند علی از دقیقه ۷۰)، گونزالو مارتینز، عبدالرزاق حمدالله.

سپاهان

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1470299
ارسال نظر

موضوعات داغ