sport

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال گفت: مربی که سال 97 دو میلیارد گرفته،‌ سال 98 قراردادش هشت برابر شد.

جی پلاس؛‌ صادق درودگر در مورد تاثیر ایجنت‌ها روی بازار نقل و انتقالات اظهار داشت: اثراتی که روی لیگ ما وجود دارد به خاطر این است که 5 ایجنت با هم اتحادیه‌ای را تشکیل داده‌اند و باشگاه‌ها را مدیریت می‌کنند و حتی برای باشگاه‌ها شرط قیمت نقل و انتقالات گذاشته‌اند.

درودگر در مورد این که گفته می‌شود ایجنت‌ها در یک هتل بالاشهر جمع می‌شوند و بازیکن 300 میلیونی را می‌آورند و به باشگاه یک میلیارد می‌فروشند و 700 میلیونی که اسمی از آن نیست بین خودشان پخش می‌شود، گفت: دقیقا چنین اتفاقاتی می‌افتد؟ حتی به بازیکن می‌گویند باید ایجنت خودت را عوض کنی و به باشگاه بزرگ بیایی.

وی افزود: من به عنوان یک مسئول نامه‌ای به آقایان نورشرق، بهاروند و نبی و سازمان لیگ نوشتم و تقاضا کردم بر اساس ماده 50 اساسنامه فدراسیون فوتبال مربوط به کمیته تعیین وضعیت که نظارت و راهبرد ایجنت‌ها و رابطه آنها با بازیکنان برعهده‌اش است و همچنین طبق بند 12 ماده 2 آیین نامه داخلی خودشان باید با این‌ها برخورد و همه اینها را رصد کنند. از طریق فدراسیون فوتبال هم درخواست شده که اطلاعات مربوط به قرارداد بازیکنان در اختیار این کمیته قرار بگیرد و قطعا این مورد رصد خواهد شد.

رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: یک مورد را هم به عنوان قیمت نقل و انتقالات به باشگاه‌ها الزام می‌کنند که پرداخت شود که غیرقانونی است. می‌خواهم بدانم باشگاهی که با بازیکن قرارداد زنده دارد به چه مجوزی می‌تواند قرارداد او را سه برابر کند وقتی بازیکن دو یا یک سال از قراردادش مانده است؟

وی در خصوص اینکه تیمی که کل بودجه‌اش 10 میلیارد نیست یک بازیکن را به قیمت 8 میلیارد می‌گیرد، عنوان کرد: شما فکر می‌کنید به خاطر این قانون(منع جذب بازیکن و مربی خارجی)است؟ نخیر، مربی‌ که سال 97 یک میلیارد تومان گرفته، سال گذشته 8 میلیارد گرفته و قراردادش 8 برابر شده، امسال آمده درخواست دو برابر کرده است.

درودگر در گفت و گو با شبکه سوم و در مورد این که الان مربی داریم که سال قبل 8 میلیارد گرفته و الان برای سه سال 50 میلیارد درخواست کرده، گفت: من الان را نمی‌گویم. سال 98 را عرض می‌کنم. مربی که سال 97 دو میلیارد گرفته،‌ سال 98، هشت و نیم میلیارد گرفته، این قانون آن زمان نبود. نابسامانی اقتصادی کشور همه جا را تحت تأثیر قرار داده، پراید 120 میلیون تومان شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1469624 منبع: برنامه تلویزیونی
ارسال نظر

موضوعات داغ