life

تالار‌های موزه سینمای ایران در آستانه روز ملی سینما با رعایت شیوه نامه های بهداشتی، به صورت رایگان میزبان علاقمندان به تاریخ و دستاورد‌های سینمای ایران خواهد بود.

جی پلاس، همزمان با ۱۲۰ سالگی سینما در ایران بازدید از تالار‌های موزه سینما در روز‌های پنجشنبه و جمعه ۲۰ و ۲۱ شهریورماه از ساعت ۱۰ تا ۱۹ برای علاقه مندان رایگان است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛‌ از دیگر برنامه‌های موزه سینما گفت و گوی زنده فریدون جیرانی با علیرضا زرین دست از فیلمبرداران نامدار سینمای ایران است که در روز پنجشنبه ۲۰ شهریورماه ساعت ۱۸ از اینستاگرام رسمی موزه پخش خواهد شد.

همچنین در روز جمعه ۲۱ شهریورماه نیز بلیت فیلم‌های سه سالن سینماتوگراف، فردوس و تمدن نیز نیم بها است.

هموطنانی که امکان حضور در موزه سینما را ندارند می‌توانند از طریق تور مجازی از طریق اینستاگرام بازدید کنند.

موزه سینمای ایران دارای تالار‌های معاصران، بین الملل، کودک، دفاع مقدس، تماشاخانه، نام آوران، خانه فرهاد است که این تالار‌ها نمایانگر سیر تحول سینمای ایران و میراث فرهنگی و سینمایی به جا مانده از آغاز این هنرصنعت تا به امروز است. بازدیدکنندگان این موزه با آغازگران سینمای ایران، نخستین تجهیزات سینمایی، افتخارات بین المللی آشنا شده و از مجموعه جوایز، یادگار‌ها، تصاویر و اسناد شخصی هنرمندان بازدید خواهند کرد.

عمارت موزه سینمای ایران قدمتی حدود ۲۰۰ ساله دارد و یکی از قدیمی‌ترین بنا‌های تاریخی پایتخت است که به دستور محمدشاه قاجار ساخته شده است که در بخش میانی یک باغ ایرانی (باغ فردوس) قرار گرفته است.

موزه سینمای ایران پیشاپیش صد و بیست سالگی سینما در ایران را تبریک می‌گوید.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468978 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ