life

یکی از کارشناسان بازار سرمایه معتقد است اصلاحات بازار سرمایه موجب نزول شاخص به زیر یک میلیون و 400 هزار واحد نمی شود و بازار بورس به روال قبل برمی گردد.

جی پلاس، فرزین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمای، در خصوص علت اُفت شاخص کل بورس گفت: مسئله ای که این روز ذهن بیشتر سرمایه گذاران را به خود درگیر کرده، مربوط به نوسانات بازار است. اُفت این روزهای شاخص کل بورس طبیعی است زمی یرا بازدهی بازار سرمایه در چهار ماه نخست سال  به نسبت چند سال گذشته  بی سابقه بوده است پس سرمایه گذاران تازه وارد نباید درگیر حواشی حاضر در بازار شوند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، او افزود: قطع به یقین این اصلاحات تا زمانی که ارزش ذاتی و ارزش روز سهام با هم برابر نشدند ادامه خواهد داشت و نتیجه مثبت این اتفاق عدم خروج نقدینگی از بازار است، زیرا  با کاهش قیمت ها تعداد کمتری از سهامداران رغبت پیدا می کنند که سهام خود را بفروشند. به شرط جلوگیری از اصلاح قیمت ها، به زودی تعادل بین عرضه و تقاضا ایجاد خواهد شد البته نمی توان توقع داشت که ظرف یک هفته آینده این اتقاق رخ دهد و کارشناسان بازار سرمایه معتقد هستند بازار  تا یک ماه دیگر به حالت عادی خود باز می گردد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص تاثیر عرضه صندوق پالایش یکم در اُفت شاخص کل بورس بیان کرد: ارزش این صندوق به نسبت حجم معاملاتی که در بازار سرمایه انجام می شود، کوچک است در نتیجه نمی توان گفت که بازار بعد از اتمام پذیره نویسی  روند نزولی خود را ادامه می دهد.

آقا بزرگی تصریح کرد: این اصلاحات بازار سرمایه  سبب نمی شود که شاخص زیر یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد برود و طی یک ماه آینده  بورس به روند چند ماه قبل خود باز  می‌گردد پس سرمایه گذاران نباید درگیر هیجانات بازار شوند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468305 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

موضوعات داغ