life

با حضور در جشنواره ونیز؛

کارگردان "خورشید" گفت: مردم ایران چهل سال است که تحت تحریم های غیرانسانی آمریکا هستند و در شرایط شیوع کرونا که شرایط سختی است، حتی اجازه ورود دارو برای کودکان ایرانی را نمی دهد.

جی پلاس، مجید مجیدی در نشست خبری نمایش فیلم ”خورشید“ در جشنواره بین المللی فیلم ونیز، افزود: آسیب این تحریم‌های غیرانسانی آمریکا بیش از هر چیز متوجه کودکان و خانواده‌های کم برخوردار است.

شفقنا نوشت: این کارگردان سینما همچنین درباره ساخت فیلم ”خورشید“ گفت: همواره یکی از سخت‌ترین بخش چنین فیلم‌هایی انتخاب بازیگرانش است و در فیلم خورشید نیز برای انتخاب بازیگر با چالش‌هایی مواجه بودیم.

مجیدی ادامه داد: باید بازیگرانمان را از میان کودکان کار انتخاب می‌کردیم و هزاران کودک را دیدیم، کودکانی که استعداد‌های زیادی بین آن‌ها دیده می‌شد.

وی افزود: پس از تست ها‌ی فراوان در نهایت به گروهی که اکنون می‌بینید رسیدیم.

جواد عزتی از بازیگران این فیلم هم گفت: افتخار می‌کنم که در فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیدی بازی کردم. شاید از نظر اقتصادی نتوانیم آن طور که باید مسئله کودکان کار را ریشه‌کن کنیم؛ اما می‌توانیم به فقر فرهنگی آن‌ها بپردازیم.

وی افزود: این بچه‌ها باید حق و حقوقشان را بشناسند و بدانند در چه مقطع سنی چگونه باید زندگی کنند.

فیلم خورشید داستان کودکان کار است که دنبال گنج می‌گردند، اما غافل از اینکه این گنج خود آنان هستند.

این فیلم که سیمرغ بهترین فیلم سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هم گرفت نماینده ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز است.

مجید مجیدی و نیما جاویدی، فیلمنامه «خورشید» را به طور مشترک نوشته‌اند که داستان جستجوی یک گنجِ زیرخاکی توسط کودکان را بازگو می‌کند.

۵۷۵۷

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468246 منبع: شفقنا
ارسال نظر

موضوعات داغ