jamee

فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: ۳۴۶ نفر از اراذل و اوباش معروف دستگیر که شاهد رشد ۲۶۸ درصدی و احضار ۱۳۶ نفری و رشد ۳۱۲ درصدی و شناسایی ۱۰۴ نفر از اراذل و اوباش با رشد ۳۷۳ درصدی در این حوزه هستیم.

جی پلاس،‌ سردار کیومرث عزیزی امروز با جمع بندی عملکرد طرح ضربتی مقابله با اراذل و اوباش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مطالبه جدی مردم بحث برخورد شدید پلیس با اراذل و اوباش است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی با تدبیر فرمانده گرانقدر ناجا قرارگاه اصلی برخورد با اراذل و اوباش را تشکیل داد و در استان‌ها این قرارگاه به‌صورت فرعی راه‌اندازی شد و با شناسایی افرادی که با عربده‌کشی، عرض اندام، قدرت نمایی و ایجاد رعب و وحشت برای مردم دغدغه امنیتی ایجاد کرده بودند، پلیس با برنامه‌ریزی منسجم‌تری وارد عمل شد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در گذشته این طرح‌ها را در دستور کار خود قرار داده بود افزود: با راه‌اندازی قرارگاه مقابله با اراذل و اوباش به‌صورت منسجم‌تر و با اقدامات اطلاعاتی دقیق‌تری اقدام کرد.

عزیزی با اشاره به انتشار کلیپ‌هایی در فضای مجازی که عده‌ای اوباش به حقوق مردم تعدی می کنند ادامه داد: هر چند بروز و ظهور چنین حوادث و اتفاقاتی نیازمند بررسی کارشناسی است اما باید بگویم اجازه نمی‌دهیم کسی آسایش مردم را برهم زده و مخل نظم و امنیت جامعه باشد.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در بخش دیگر با تشکر از دستگاه قضا در خصوص حمایت همه جانبه از ناجا با صدور دستورات قاطع در سطح ۷ شهرستان شرق استان تهران خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی همزمان با راه‌اندازی این قرارگاه مقرر شد با استفاده از قوه قهریه و برابر با قانون با مخلان امنیت و آرامش مردم در پوشش اراذل و اوباش به‌شدت برخورد کند که در این مسیر حمایت همه جانبه دستگاه قضا، مسئولان و ائمه جمعه و جماعت در کنار همراهی بسیار خوب مردم موجب شد توفیقات خوبی حاصل شود و نتیجه آن احساس امنیت عینی در جامعه شد.

وی تصریح کرد: در این طرح نیروی انتظامی با حداکثر اختیارات قانونی به مباشرت از مردم با استفاده از قهوه قهریه با رعایت قانون به جهت مطالبه جامعه از پلیس در برقراری نظم و امنیت اقدام کرد. 

عزیزی در دو بخش ۲۰ روزه و ۵ ماهه به بیان عملکرد نیروی انتظامی در طرح مقابله با اراذل و اوباش پرداخت که ابتدا به نتایج اجرای طرح ضربتی در ۲۰ روز گذشته اشاره کرد و افزود: از بیست و سوم مردادماه سال جاری تاکنون ۲۰۳ نفر از اراذل و اوباش معروف و تحت تعقیب دستگیر و ۹۳ نفر از اراذل و اوباش به اصطلاح نوظهور نیز شناسایی و شناسنامه‌دار شدند و همچنین ۱۳۶ نفر نیز در این رابطه احضار و اقدامات قانونی برای آنها صورت گرفت.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران در ادامه با اشاره به توقیف ۱۹ دستگاه خودرو و ۴۵ دستگاه موتورسیکلت در اجرای این طرح تصریح کرد: ۲۰ قبضه سلاح گرم، ۳۰ قبضه سلاح سرد با مقادیری مهمات جنگی و شکاری به همراه ۲۷۷ کیلوگرم تریاک، ۱۹۶ کیلوگرم شیشه، ۱۳ کیلوگرم مرفین و ۷۹۰ کیلوگرم سایر مواد مخدر از متهمان کشف و همچنین ۱۲۵ واحد صنفی  متخلف که این اشخاص در آنجا فعالیت‌های مجرمانه داشتند نیز پلمب شد.

عزیزی به بیان عملکرد پلیس از ابتدای سال جاری در برخورد با اراذل و اوباش پرداخت و خاطرنشان کرد: ۳۴۶ نفر از اراذل و اوباش معروف دستگیر که شاهد رشد ۲۶۸ درصدی و احضار ۱۳۶ نفری و رشد ۳۱۲ درصدی و شناسایی ۱۰۴ نفر از اراذل و اوباش با رشد ۳۷۳ درصدی در این حوزه هستیم.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1468223 منبع: تسنیم
ارسال نظر

موضوعات داغ