sport

برای دوران شیوع کرونا، مخصوصا با تاثیر فعالیت بدنی بر پیشگیری از ابتلا لازم است ورزش هایی را در خانه انجام دهید، و ما ارزان ترین آن ها را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش جی پلاس، حمید ملکشاهی نیا متخصص فیزیولوژی ورزشی، در مورد نوع ورزش‌هایی که می‌توان در خانه انجام داد؟ گفت: در منزل و محیط‌های باز می‌توانیم ورزش‌های مختلفی مبتنی بر وزن بدن یا مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی انجام دهیم.

 

ورزشهای مبتنی بر وزن بدن

وی ادامه داد: از ورزشهای مبتنی بر وزن بدن میتوان به تمرینات با وزن بدن (مثل شنای سوئدی، دراز نشست، لانگز و...)، تمرینات یوگا، تمرینات کششی، تمرینات ایزومتریک، تمرینات پیلاتس بدون وسیله و روی تشک (این نوع تمرینات هم بر بدن و هم بر ذهن افراد تاثیرات مفیدی دارد) اشاره کرد.

 

ورزشهای مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی

این متخصص فیزیولوژی ورزشی با بیان اینکه از ورزشهای مبتنی بر وسایل ورزشی خانگی، میتوان به دویدن روی تردمیل، دوچرخه سواری، تمرین با انواع کش های تمرینی مثل کش ­های تراباند اشاره کرد، گفت: پیلاتس و TRX، تمرین با انواع توپها مثل جیم بال و مدیسن بال، طناب زدن و تمرینات با وزنه به طوری که شما می توانید با دو دمبل (یا استفاده از وسایل منزل به جای دمبل) انواع تمرین برای تقویت قسمتهای مختلف بدن در خانه را انجام دهید.

ملکشاهی نیا ادامه داد: همچنین می توانید از سیستمهای تمرینی فول بادی یا دایره ای استفاده کرده و برای انجام بهتر تمرینات از مربی های آنلاین استفاده کنید، میزان خواب نیز باید حداقل هفت ساعت باشد تا بدن تان در شرایط هورمونی مناسب قرار گیرد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود.ا

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1460512 منبع: بهداشت نیوز
ارسال نظر

موضوعات داغ