life

سازمان جهانی بهداشت زنگ خطر همه گیری بیماری کرونا را با اعلام شناسایی حدود یک میلیون مبتلا به کرونا در پنج روز به صدا درآورد.

به گزارش جی پلاس، بررسی ها حاکی از آن است که تنها در مدت پنج روز موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان حدود یک میلیون نفر افزایش پیدا کرد و مجموع مبتلایان به بیش از ۱۳ میلیون و ۲۴۰ هزار نفر رسیده است.

«تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه در مدت شش ماه و نیم بیش از نیم میلیون نفر در جهان بر اثر شیوع کروناویروس جان خود را از دست داده‌اند، گفت: برای آینده قابل پیش بینی، چشم انداز بازگشت به شرایط عادی وجود ندارد به ویژه اگر کشورها اقدامات پیشگیرانه را مورد غفلت قرار دهند.

وی افزود: اجازه بدهید رک و بی پرده صحبت کنم، بسیاری از کشورها در مسیر اشتباه قرار گرفته اند. این ویروس همچنان دشمن شماره یک عموم مردم است. درصورتیکه اصول اولیه رعایت نشود و مسیر فعلی همه گیری بیماری ادامه پیدا کند وضعیت شیوع کرونا بدتر و بدتر و بدتر می شود.

بررسی گزارش های رسمی نیز حاکی از آن است که روند شیوع این بیماری با سرعت بالایی در کشورهای آمریکای لاتین رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بخشهایی از جهان به ویژه ایالات متحده آمریکا با بیش از ۳.۳ میلیون مورد قطعی ابتلا، همچنان با موج شدید نخست بیماری کووید-۱۹ درگیر هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1456286 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ