sport

نمونه هایی از ورزش های قدرتی که برای منزل مناسب است را در ادامه ببینید.

به گزارش جی پلاس، اردلان شریعت، در مورد اینکه میزان مناسب انجام ورزش‌های قدرتی در منزل و در برهه زمانی کنونی که به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از افراد از حضور در مجموعه‌های ورزشی پرهیز می‌کنند، اظهار کرد: افراد در هر رده سنی و با هر سطح از توانایی در صورتی که به طور منظم تمرینات قدرتی را انجام دهند، می‌توانند از خطر ابتلا به بیماری‌های متعدد بکاهند.

وی ادامه داد: همچنین این تمرینات می‌تواند باعث بهبود کیفیت زندگی و کاهش مرگ و میر در افراد شود، بنابراین تمرینات قدرتی با شدت متوسط  و برای حداقل ۲ جلسه ‌در هفته، توصیه می‌شود.

این دکترای بازتوانی عصبی با ذکر چند مثال ساده در مورد ورزش‌های قدرتی خاطرنشان کرد: انجام تمرینات قدرتی با استفاده از بطری‌های آب، تمرین اسکوات و نشست و برخاست با استفاده از یک صندلی (در صورتی که مشکلی در ناحیه زانو ندارید) و اجرای شنای سوئدی با استفاده از دیوار و یا زمین و نیز استفاده از کش به عنوان یک نیروی مقاوم در اجرای حرکات از جمله‌ ورزش‌های قدرتی است که می‌توان در شرایط کنونی که بسیاری از افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا مجبور هستند در منزل انجام داد.

به گفته اردلان زمان مناسب برای انجام ورزش‌های قدرتی به این نحو است که هر حرکت در ۲ تا ۳ دست و هر بار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تکرار شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1428839 منبع: ایسنا
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ