sport

جی پلاس

کاوه رضایی با توجه به آماری که به نام خود ثبت کرده، آقای گل واقعی لیگ بلژیک است.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس، حدود دو فصل قبل بود که کاوه رضایی بعد از درخشش در پیراهن شارلروا و حضور در تیم ملی ایران، با رقم 5 میلیون یورویی به بروژ رفت تا آرزوهای خود را در مطرح‌ترین تیم باشگاهی بلژیک دنبال کند. به جز بازی اول که کاوه از روی نقطه پنالتی گل زد، در باقی دیدارها در گلزنی ناکام ماند تا دوران حضورش در بروژ کوتاه‌تر از حد تصور باشد. به همین دلیل در توافقی جالب، رضایی با انتقالی قرضی به شارلروا برگشت تا شاید بتواند در این تیم احیا شود که همین اتفاق هم رخ داد.

کاوه رضایی از وقتی به شارلروا برگشته، زوج ترسناکی را همراه با علی قلی‌زاده ساخته است. به طوری که قلی زاده پاس می‌دهد، بازیسازی می‌کند و کاوه هم توپ ها را به تور دروازه حریفان می‌دوزد. آخرین شاهکار کاوه هم هت‌تریک مقابل زولته وارخ بود که باعث شد این مهاجم 27 ساله به جمع برترین گلزن‌های لیگ بلژیک اضافه شود.

imago46397218s

رضایی از وقتی پیراهن شارلروا را پوشیده، در بازی‌های رسمی 13 گل برای این تیم به ثمر رسانده. 11 گل در لیگ بلژیک و 2 گل در جام حذفی. او با این آمار یکی از بهترین مهاجمان حاضر در فوتبال بلژیک محسوب می‌شود. در جدول بهترین گلزن‌های ژوپیلرلیگ، دیمرچی امبوکانی از آنتورپ با به ثمر رساندن 15 گل در صدر قرار دارد، جاناتان دیوید با 13 گل در رده دوم است، هانس واناکن بلژیکی عنوان سوم را با 12 گل در اختیار دارد و کاوه رضایی هم با 11 گل زده چهارم است.

در بین برترین گلزن‌ها و آمارشان اما یک نکته جالب وجود دارد. نکته‌ای در مورد دقایق بازی آن ها که نشان می‌دهد کاوه بهتر از سایر مهاجمان ظاهر شده و توانسته میانگین خوبی به نام خود ثبت کند. امبوکانی که اهل کنگو است و 34 ساله، 2057 دقیقه در زمین حضور داشته و 15 گل زده. یعنی به طور میانگین هر 137 دقیقه یک گل.

DIEUMERCI-MBOKANI-620x400

جاناتان دیوید که در آمریکا متولد شده و عضو تیم ملی کانادا است، 1765 دقیقه برای خنت به میدان رفته و 13 گل زده. یعنی به طور میانگین هر 135 دقیقه یک گل برای این مهاجم 20 ساله به ثبت رسیده است. هانس واناکن 27 ساله که عضو تیم ملی بلژیک هم هست، 2133 دقیقه در ترکیب بروژ حضور داشته و 12 گل به ثمر رسانده است. میانگین دقایق گلزنی او 177 دقیقه است که با توجه به بازی او برای بروژ نمی‌تواند آمار ویژه‌ای باشد.

763

اما کاوه رضایی. او از همه مدعیان آقای گلی کمتر به میدان رفته اما گل‌های متعددی برای شارلروا زده است. کاوه روی هم در لیگ بلژیک 1286 در ترکیب شارلروا بوده و 11 گل وارد دروازه حریفان کرده است. یعنی به طور میانگین، هر 116 دقیقه یک گل زده که آمار فوق‌العاده‌ای برای این مهاجم ایرانی محسوب می‌شود. رضایی با این آمار بهترین مهاجم لیگ بلژیک- از نظر میانگین – است و همین باعث شده تا از او به عنوان آقای گل واقعی لیگ بلژیک یاد کنیم.

نکته جالب دیگر آمار جانشین رضایی در بروژ است. مهاجمی اهل نیجریه به نام اوکریکه که از باشگاه اسپیزا در سری ب ایتالیا خریداری شد. او که با مبلغ 8 میلیون یورو راهی بروژ شد، تنها 9 گل برای این تیم به ثمر رسانده و همین باعث شده تا انتقادهای شدیدی متوجه این مهاجم 22 ساله شود. با این حال باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا رضایی در ادامه فصل می‌تواند به تعداد گل‌های خود اضافه کند و کفش طلا را صاحب شود یا نه؟

rezaei_5

شارلروا هم با توجه به گل‌هایی که کاوه زده و البته موقعیت‌هایی که قلی زاده ساخته، از 24 بازی 44 امتیاز کسب کرده و بعد از بروژ، خنت و آنتورپ در جایگاه چهارم جدول ایستاده است. آرزوی کاوه، قلی‌زاده و سایر بازیکنان شارلروا کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا است. اتفاقی که می‌تواند فصلی تاریخی را برای شارلروا رقم بزند و بازیکنان ایرانی را هم به رویایی جذاب برساند. 

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1351531
ارسال نظر

موضوعات داغ