life

در بازی های گروهی کودک در رابطه با دیگران وارد احساسات پیچیده انسانی مثل انگیزه بیش تر، هم دلی، مهربانی و بسیاری از احساساتی که با کلمات نمی توان آنها را گفت ، می شود. هنگامی که چندنفر در کنار هم برای یک هدف سعی میکنند، با بسیاری از چالش ها و روابط ریز و درشت برخورد میکنند که میتواند برای تمامی مرحله های زندگی من جمله کار و زندگی فردی به مدد هر شخص بیاید.

به گزارش جی پلاس،  بازی های گروهی برای گسترش مهارت های اجتماعی و عاطفی کودک ضروری هستند. به همین خاطر چند بازی گروهی کودکان را برای شما گردآوری نموده ایم که از انها ایده بگیرید.

معرفی بازی گروهی کودکانه حدس بزن:
این بازی کودکان را به فکر کردن و استفاده از زبان هوشمندانه ترغیب می کند و همچنین به بچه ها یاد میدهد که آگاهانه و بعد از فکر کردن دقیق جواب دهند.
یک نفر به خارج از اتاق فرستاده می شود.
بقیه در اتاق بر روی یک اقدام یا فعالیت مثل دوچرخه سواری، غذا خوردن، خوابیدن، خواندن و غیره تصمیم می گیرند.
بعد آن ها یک واژه اتفاقی مثل صخره، خرس عروسکی، هلو و غیره را انتخاب میکنند که کلمه را با آن جایگزین می کنند.
شخصی که بیرون رفته به درون اتاق می‌اید و سوالاتی را می پرسد تا بفهمد آن واژه چیست.
و بازیکن های درون اتاق هم باید جواب هایی با جایگزین کردن اون واژه با واژه برگزیده شده بدهند.
به عنوان نمونه، درصورتی که اون فعالیت دوچرخه سواری باشد:
فرد سؤال کننده:چه وقتایی این فعالیت را انجام می دهند؟
فرد درون اتاق و جواب دهنده:من هرروز “خرس عروسکی ” را موقع مدرسه و هر موقع که احساس می کنم، انجام میدم.
فرد سؤال کننده:آیا در زمان شب هم “خرس عروسکی ” رو انجام میدید؟
فرد جواب دهنده:بله
فرد سؤال کننده:آیا شما “خرس عروسکی ” را در خانه هم داری؟
فرد جواب دهنده:بله
و ادامه سؤال های دیگر.
بچه ها در جواب به پرسش ها باید مواظب باشند تا واژه حقیقی را اشکار نکنند.

بازی گروهی پانتومیم:
پانتومیم  بازی است که هر چند نفر که هستید، باید به دو دسته تقسیم شوید. هر دسته واژه یا جمله ای را انتخاب میکند و به یکی از اشخاص دسته دیگر گفته میشود تا آن واژه را برای اشخاص دسته خویش بصورت پانتومیم (عاری صحبت کردن و با ایما و اشاره) ایفا کند و اشخاص گروهش باید بتوانند آن واژه یا جمله را حدس بزنند.

 

بازی گروهی کودکان,معرفی بازی گروهی کودکان,بازی های گروهی کودکان

بازی گروهی کودکان


بازی گروهی قطار آب مخصوص بچه ها:
در این بازی بچه ها باید لیوان پر از آب را دست به دست به نفر آخر برسانند، بدون آن که آب لیوان بیرون بریزد. برای انجام بازی مدت زمان مشخصی را تعیین کنید. بچه ها را به دو دسته تقسیم کنید. از هر دسته بخواهید بصورت قطاری پشت سر هم روی زمین بنشینند. یکی از سطل ها را از آب پر کنید و در کنار نفر اول بگذارید. یک سطل خالی را در پشت سر نفر آخر بگذارید. نفر اول باید لیوان را پر از آب کند و بدون آن که به پشت سر خود نگاه کند، لیوان را به نفر پشتی بدهد. نفر دوم هم به همین شکل لیوان را به نفر پشت سر خود بدهد.

لیوان دست بدست میشود تا به نفر آخر برسد. نفر آخر هم باید بدون نگاه کردن ، آب درون لیوان را در سطل پشت سر خود بریزد. بازی آن قدر ادامه می یابد تا سطل آب نفر اول خالی شود. هر گروهی که در مدت زمان تعیین شده ، آب سطل پشت سرشان بیش تر باشد، برنده بازی خواهند بود.

بازی گروهی شاد و مفرح دستمال پشتی:
تعداد شرکت کنندگان این بازی از ۴ تا ۱۵ نفر یا چه بسا بیش تر است. بچه ها به صورت دایره روی زمین می نشینند. یکی از کودکان گرگ میشود و دور دایره پشت سر سایرین می چرخد.او بی سرو صدا و بدون اینکه کسی بفهمد، دستمالی راکه در دست دارد، پشت سر یکی از بچه ها می اندازد. آن هاباید حواس شان را جمع کنند و وی را زیر نظر داشته باشند تا درصورتی که دستمال را پشت سرشان انداخت، بفهمند.

نفری که گرگ دستمال را پشتش می اندازد، باید آنرا بردارد و دنبال گرگ بدود، درصورتی که او را بگیرد، برنده میشود و نفر نخست در جای او می نشیند.

در حال تعقیب و گریز گرگ، کودکان با هلهله و هیجان دوست شان را ترغیب میکنند که گرگ را بگیرد. حالابرنده جای گرگ را می گیرد و دور دایره می چرخد و دستمال را پشت یکی از کودک های دیگر می اندازد.

درصورتی که کودکی که دستمال پشتش انداخته شده، نفهمد و بازیکن یک دور بچرخد، کودکان با هم می خوانند:" تخم مرغ گندیده/ یکی ز ما رنجیده" و آنکه نفهمیده دستمال را پشت سر وی انداخته اند، باید در وسط دایره بنشیند.

این بازی در گذشته یکی از سر گرمی های بچه ها بود و جای اسباب بازی های گوناگون امروزی را می گرفت، ولی با هدف مشخصی انجام نمی شد. امروزه، میتوان بچه ها را با هدف تقویت سرعت عمل، توجه و کنجکاوی، تقویت حواس و تمرکز و لذت و هیجان به انجام این بازی ترغیب کرد.

بازی گروهی کودکانه نمایش خلاق:
این بازی باعث افزایش مهارت های کودکان و بالا رفتن اطلاعات عمومی آنها می شود. برای انجام این بازی از یک کیف رنگی یا جعبه کفش تزیین و کادو شده استفاده کنید. سپس کارهایی را روی کاغذ بنویسید و داخل جعبه قرار دهید.


از بچه‌ها بخواهید شکل دایره درست کنند و هر دفعه یکی از بچه‌ها از داخل جعبه یک کاغذ را بیرون بکشد و کاری که نوشته شده است را انجام دهد.


در زیر لیستی از کارهایی که می‌توانید بر روی کاغذ بنویسید آورده شده است همچنین می توانید فعالیت های دیگری را که دوست دارید به این لیست اضافه کنید و لحظات شادی را با کودکان داشته باشید:

- صدای گربه
- پرش قورباغه
- صدای بوق ماشین
- ایستادن مثل فلامینگو
- پرش از روی طناب
- مسواک زدن
- لیس زدن بستنی
- راه رفتن اردکی
- پرش بر روی یک پا
- پرتاب توپ
- آواز خواندن
- صدای زنبور

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1329423 منبع: بیتوته
ارسال نظر

موضوعات داغ