life

نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم مردان ایران با برتری مقابل رقبای خود به فینال رقابت های لیگ جهانی کاراته وان در اسپانیا رسید و علی اصغر آسیابری نیز در وزن ۷۵- کیلوگرم به رده بندی رفت.

به گزارش جی پلاس، هفتمین مرحله از رقابت‌های لیگ جهانی با حضور ۷۳۷ کاراته کا از ۸۹ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن "پاولوین" شهر مادرید در حال برگزاری است و نمایندگان ایران نیز در راه کسب سهمیه المپیک عازم این مسابقات شده‌اند.

در جریان رقابت‌های روز نخست مردان، امیر مهدی زاده نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم ایران در دور نخست برابر کامیلو ولوزو دارنده مدال برنز جهان از شیلی با نتیجه ۳ بر ۲ پیروز شد، وی در دومین مبارزه نیز یونس حاج عامر دارنده مدال نقره جوانان اروپا از بلژیک را ۲ بر یک برد و در سومین مبارزه نیز مقابل استیون داکستا دارنده مدال طلای جهان ۲۰۱۸ و طلای اروپا ۲۰۱۹ از فرانسه ۳ بر صفر به برتری رسید.

مهدی زاده در یک چهارم نهایی نیز فوناهاشی ماسامیچی از ژاپن را ۶ بر ۲ برد و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله نیز مقابل هیروتو شینوهارا قهرمان آسیا ۲۰۱۹ از ژاپن را ۲ بر صفر برد و راهی فینال شد.

وی برای کسب مدال طلا باید به مصاف عبدالرحیم اوزر از ترکیه برود.

سعید احمدی دیگر نماینده ایران در این وزن پس از دو پیروزی مقابل رقبای خود از اسپانیا و آذربایجان مقابل حریفی از برزیل شکست خورد و حذف شد.

* حذف ناباورانه بهمن عسگری

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری در دور نخست در دور نخست مقابل لورنزو پیترو مارسی از ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر شکست خورد و ناباورانه حذف شد.


* راهیابی آسیابری به رده بندی

علی اصغر آسیابری دیگر نماینده ایران در این وزن در دور نخست مقابل انس گاریبوویچ از کرواسی ۳ بر یک به برتری رسید و در دومین مبارزه نیز کویینتین ماهدین از بلژیک را ۹ بر صفر برد. آسیابری در دور سوم مقابل کن نیشیمورا از ژاپن ۶ بر یک پیروز شد اما در چهارمین مبارزه مقابل لوران داکاستا از فرانسه یک بر صفر شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریفش، آسیابری راهی گروه بازنده ها شد.

وی در این مرحله برابر ارمان التمار از ترکیه ۵ بر یک پیروز شد و به دیدار رده بندی رسید. آسیابری برای کسب مدال برنز به مصاف لوییجی بوسا از ایتالیا خواهد رفت.

در این وزن علاوه بر حذف چهره نامداری همچون بهمن عسگری از ایران، چهره های مطرحی همچون رافائل آقایف آذربایجانی، استانیسلاو هورنه اوکراینی در مبارزه نخست و نیشیمورا ژاپنی در مبارزه دوم نیز حذف شدند. این ۴ کاراته کا نانزد کسب دریافت جایزه گرند وینر در وزن ۷۵- کیلوگرم بودند.

* نمایش ضعیف بانوان ایران در روز نخست

در بخش بانوان نیز سارا بهمنیار در وزن ۵۰- کیلوگرم پس از دو برتری مقابل رقبای خود از اسلوکی و تایوان مقابل حریفی از اسپانیا شکست خورد و حذف شد.

در وزن ۵۵- کیلوگرم طراوت خاکسار با نمایشی ضعیف پس از استراحت در دور نخست، مقابل کارلا بورکیت از انگلستان ۴ بر صفر شکست خورد و حذف شد.

در کاتای انفرادی نیز نگین باقری از دور مسابقات کنار رفت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1299063
ارسال نظر

موضوعات داغ