jamee

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران گفت: در شش ماهه نخست امسال ۳۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش جی پلاس، هادی‌زاده دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران در جلسه این ستاد که در محل استانداری تهران با حضور مدیران ذیربط و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران برگزار شد، درباره اقدامات صورت گرفته در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شش ماهه اخیر اظهار داشت: از حیث برگزاری جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر، استان تهران رتبه ۱۶ را کسب کرده است و باید درصدد جبران این رتبه باشیم. 

وی بیان داشت: برخی از شهرستان‌های استان تهران در مدت اخیر تعداد کمتری از جلسات ستاد را برگزار کردند که با فرمانداران شهرستان‌ها در این خصوص مکاتبات لازم صورت گرفته است. 

هادی زاده درباره گزارشات عملکرد شش ماهه اول سال جاری در مقایسه شش ماهه اول سال ۹۷ اظهار داشت: میزان کشفیات دراین بازه زمانی ۲۴ هزار و ۳۴۰ کیلوگرم بوده است که به ۳۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم کشفیات موادمخدر افزایش یافته است. 

وی خاطرنشان کرد: در شش ماهه امسال ۹ درصد افزایش دستگیری داشته‌ایم و ۶۰ هزار و ۹۷۵ نفر دستگیر شده‌اند. 

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران افزود: در کشفیات شیشه کاهش کشفیات داشته‌ایم که آن نیز به دلیل افزایش تولید شیشه در کشور همسایه است. 

وی ادامه داد: در بحث جمع‌آوری معتادان متجاهر نیز ۸۷ درصد جمع‌آوری این افراد توسط پلیس انجام می‌شود و پذیرش مراکز اقامتی برای معتادین ۷۰ درصد رشد داشته است و در حوزه اتباع نیز در خصوص جمع‌آوری معتادین ۱۸۷ درصد رشد داشته‌ایم.

هادی‌زاده یادآور شد: ۱۲۵ درصد از معتادین جمع‌آوری شده به سامان‌سراها ارجاع شده‌اند و در این خصوص قابل قیاس با هیچ استانی نیستیم. خودروهای توقیفی ۲۲ درصد در استان تهران کاهش یافته است و ۱۱ درصد نیز کاهش موتورسیکلت‌های توقیفی را داشته‌ایم. 

وی خاطرنشان کرد: بیشترین کشفیات را در مواد مخدر تریاک با بیش از ۲۵ هزار کیلوگرم داشته‌ایم و بعد از آن حشیش ۲ هزار کیلوگرم و هروئین ۱۳۸۱ کیلوگرم بوده است. 

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران  ادامه داد: ۲۷ درصد از مجموع دستگیری‌های  کل کشور نیز مربوط به استان تهران است و یک هزار و ۹۷۵ نفر در حوزه مواد مخدر دستگیر شده‌اند که ۶۶۵ نفر قاچاقچی، ۴۰۰ نفر توزیع‌کننده بوده‌اند. 

وی خاطرنشان کرد: ۷۵۳ نفر نیز معتاد متجاهر جمع‌آوری و ساماندهی شدند.

هادی زاده افزود: در حوزه کارگاه‌های تولید شیشه و هروئین نیز کاهش کشفیات را داشته‌ایم و به نسبت کل کشور، ۵۴ درصد کشفیات در این حوزه در استان تهران بوده است. 

سیاوش شهریور فرمانده شهرستان شمیرانات نیز در این جلسه اظهار داشت: در حال حاضر تجریش تبدیل به دپوی معتادین متجاهر شده است و وضعیت خوبی نداریم، حدوداً هرشب ۴۰ تا ۵۰ نفر کارتن‌خواب در این محدوده حضور دارند که جمع‌آوری نمی‌شوند و علت آن نیز می‌گویند به دلیل سهمیه‌ها است.

وی یادآور شد: در حال حاضر روانگردان‌ها به طرف دبیرستان‌های بالای شهر پیش رفته است و ما طرحی را ارائه کردیم که نیروی انتظامی در مدارس حضور پیدا کند و ضمن آموزش‌های لازم اقدامات پیشگیرانه را نیز انجام دهند. 

شهریور گفت: متأسفانه سهمیه دبیرخانه ستاد مبارزه با موادمخدر به شهرستان‌ها اختصاص پیدا نمی‌کند و ما دچار فقر مادی و معنوی در این خصوص هستیم. 

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1286935 منبع: فارس
ارسال نظر

موضوعات داغ