life

در ۴۰ کیلومتری شمال ایلام منطقه‌ای کوهستانی وجود دارد که دارای آب و هوای معتدل و نیمه مرطوب است. یکی از جاذبه‌های این منطقه، روستایی است به اسم ایوان که انبوهی از جنگل‌های بلوط، زالزالک، بادام کوهی و همچنین انواع گل‎ها و گیاهان را در خود دارد.

به گزارش جی پلاس، در روستای ایوان، جاذبه‎ای بسیار زیبا و جذاب وجود دارد، آبشاری متفاوت که به آبشار هفت قلو نیز معروف است. آبشار هفت گانه‎ی پلیه ۲۵ مترعرض و ۷ تا ۹ خروجی ریزش آب دارد. سرچشمه آن رودخانه‌ای به نام «گنگیر» است که یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های این منطقه به حساب می‎آید و یک رودخانه پر آب و دائمی محسوب می‌شود.

آبشار پلیه

در روستای ایوان، جاذبه‎ای بسیار زیبا و جذاب وجود دارد، آبشاری متفاوت که به آبشار هفت قلو نیز معروف است. آبشار هفت گانه‎ی پلیه ۲۵ مترعرض و ۷ تا ۹ خروجی ریزش آب دارد. سرچشمه آن رودخانه‌ای به نام «گنگیر» است که یکی از مهم‌ترین رودخانه‌های این منطقه به حساب می‎آید و یک رودخانه پر آب و دائمی محسوب می‌شود.

آبشار پلیه

هر 7 یا 9 خروجی آبشار پلیه در فصل‎های پر باران به دریاچه‌ای که در پایین دست وجود دارد، می‌ریزند و نمایی زیبا را شکل می‌دهند که تماشای آن بسیار لذت بخش است. اما در زمان‌هایی از سال که بارندگی به میزان کمی می‌رسد، ممکن است فقط سه یا چهار تا از این ریزشگاه‌های آب فعال باشند.

آبشار پلیه

بهترین زمان سفر به آبشار پلیه فصل بهار است که تمامی پوشش‎های گیاهی منطقه به اوج زیبایی خود رسیده‎اند و در کنار آبشار تصویری زیبا خلق کرده‌اند. این منطقه محیطی بسیار زیبا و آرامش بخش را برای علاقمندان به طبیعت گردی فراهم کرده است که توصیه می‎کنیم حتما از آن لذت ببرید.

آبشار پلیه
آبشار پلیه

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1273790 منبع: lastsecond.ir
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ