sport

مراسم اختتامیه مسابقات کشوری گلف؛

مراسم اختتامیه مسابقات کشوری با حضور رییس و سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش جی پلاس، سیدرضا صالحی‌امیری در مراسم اختتامیه مسابقات گلف قهرمانی کشور اظهار داشت: از دیدن چهره‌های با اخلاق خانواده گلف احساس غرور و شادی دارم و خوشحالم که نیروهای لایقی در گلف داشتیم که امروز در کمیته ملی المپیک هستند. شما جمع سخت کوش و با انگیزه‌ای هستید. گلف اراده کرده که یک جهش داشته باشد و در المپیک 2024 بدرخشد.
وی تاکید کرد: ما به این باور هستیم که ورزش یک متن و یک حاشیه دارد. اراده وزارت و کمیته و فدراسیون‌ها بر این است که با ثبات و همدلی فضای ورزش در متن باشد. نظام یک نهاد ورزش و چند کانون دارد که مسیر ورزش را دنبال می‌کند. به شدت دنبال دیپلماسی ورزشی هستیم و 40 ملاقات داشتم‌. این کار را دنبال می‌کنیم تا فرصت‌های جدیدی در سطح جهان برای کسب کرسی ایجاد کنیم. اجلاس بعدی شورای المپیک آسیا در تهران خواهد بود.
صالحی‌امیری تصریح کرد: یک جریان سازی جدی برای دیپلماسی فرهنگی آغاز کردیم تا کسب کرسی، کاهش فشار به ورزش و جذب امکانات و منابع مالی را شاهد باشیم. نیازمند نوسازی و بازسازی در تجهیزات ورزش قهرمانی هستیم.   حمایت دولت و مجلس را داریم و دولت با همه ظرفیت خود به کمک ورزش آمده و شرایط ورزش با سال‌های قبل متفاوت است. 17  کمیسیون در کمیته ملی المپیک با حضور 170 نفر از نخبگان برای توسعه ورزش قهرمانی داریم.
وی افزود: باید با برنامه ریزی کمیت و کیفیت حضور زنان ورزشکار را برابر کنیم و باید در عمل ثابت کنیم که زنان توانمندی بالایی دارند و تبعیضی با مردان ندارند. با وزارت ورزش و پارالمپیک موزه ورزش را احداث کردیم و تاریخ شفاهی ورزش ایران در حال تدوین است‌. مسابقات جهانی ساحلی، مسابقات زمستانی و المپیک 2020 را در پیش داریم که امیدوارم ورزشکارانمان بدرخشند. ما و وزارت ورزش قول می‌دهیم از گلف حمایت کنیم چرا که می‌تواند با هزینه کم یک نسل را همراه خود کند اما باید زیر ساخت‌های آن فراهم شود. ما حمایت می‌کنیم تا شما را در المپیک 2024 ببینیم.
همچنین عزیزی رییس فدراسیون گلف در مراسم اختتامیه ضمن خیر مقدم به رییس کمیته ملی المپیک گفت:
از همت و تلاش قهرمانان و ورزشکاران و مسئولین گلف استان‌ها تشکر می‌کنم که دو روز با شکوه را در گلف کشور رقم زدند. شاهد حضور بالاترین مقام المپیک در ضعیف ترین رشته المپیکی هستیم‌. گلف به تازگی به المپیک اضافه شده است. این پیامی برای ما و فدراسیون است که باید چشم انداز ما حضور در المپیک‌های آتی باشد.
وی تاکید کرد: ما در توکیو نمی‌توانیم حضور داشته باشیم چرا که طبق قوانین از پیش حذف شده هستیم، تلاش‌ها باید چند برابر شود. امروز با شکوه است چرا که اکثر کسانی که در گلف بودند در این مراسم هستند. امروز معماران‌گلف ایران را در کنار خود داریم.
گفتنی است :مسابقات قهرمانی کشور گلف  آقایان رده سنی 18 تا 55 سال طى دوروز ١٤و ١٥مهر ماه  با حضور ٢١تیم و ٨٤بازیکن از سراسر کشور در زمین گلف مجموعه ورزشى انقلاب برگزار شد.
در این مسابقات حسن کریمیان توانست با ١٤٣ ضربه  طى دوروز رقابت براى شانزدهمین سال متوالى قهرمان مسابقات قهرمانى کشور گلف آقایان شود
همچنین سجاد کرمپور و ابراهیم نورى با ١٤٥ضربه  و انجام پلى آف به ترتیب نفرات دوم و سوم  این دوره از مسابقات شدند.
همچنین هیات گلف استان خوزستان با ٤٥٠ضربه مقام نخست تیمى راکسب کرد و هیات گلف استان تهران با ٤٦٥ضربه  و هیات گلف لرستان با٤٨٤ضربه مقام دوم و سوم تیمى را از آن خود کرد ند.
گلستان با ٥١٩ضربه به مقام چهارم و آذربایجان شرقى با ٥٢٣ضربه مقام پنجم را از آن خود کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1272080
ارسال نظر

موضوعات داغ