life

اسلامی گفت: مهم‌ترین اقدامی که برای اربعین صورت گرفته، بحث پیش بینی ناوگان حمل و نقل و ۸ هزار دستگاه اتوبوس است.

به گزارش جی پلاس، محمد اسلامی وزیر راه‌ و شهرسازی گفت: مهم ترین اقدامی که برای در اربعین امسال صورت گرفته، بحث پیش بینی ناوگان حمل و نقل و تامین ۸ هزار دستگاه اتوبوس است.

او بیان کرد:  بر اساس ستاد محافظتی اربعین اگر مردم در این ایام همکاری کنند و طبق مقررات و تمهیداتی که ستاد مرکزی اربعین اعلام کرده سفر خود را تنظیم کنندمشکلی در مسیر رفت و بازگشت آن ها بوجود نخواهد آمد.

به گفته وزیر راه و شهرسازی برای روزهای اربعین قطار فوق العاده‌ای در  شهرهای کرمانشاه، خرمشهر و شلمچه تعبیه شده است تا به طور رایگان در اختیار عموم قرار بگیرد.

اسلامی تشریح کرد: در سال گذشته ۵۵۸ پرواز برای اربعین صورت گرفت و امسال وزارت راه و شهرسازی  برای انجام  ۶۲۶ پرواز مجوز صادر کرده است و تعدادی دیگر نیز به این رقم اضافه خواهند شد. به صورت متفاوت پروازهایی در نظر گرفته ایم که در طول روز چندین بار ( حداقل ۴ مرتبه) زائران را به نجف منتقل کنند.

او با اشاره به رونمایی از لوکوموتیو باری و سوزن ریلی ساخت داخل،  گفت: در نمایشگاه ریلی از طرح سوزن ریلی رونمایی شد که این سوزن چند جز دارد. یکی از اجزا ریل است که آن را نیز در ذوب آهن اصفهان بهره برداری کردیم و ریلی که در کارخانه تولید شده بود را به پروژه بستان آباد تبریز ارسال کردیم. هر شخصی که سازنده سوزن است و قابلیت تولید دارد حتما مورد حمایت قرار می‌گیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1266415 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ