sport

کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا؛

3 نماینده کشورمان به دیدار فینال و 2 نماینده به دیدار رده‌بندی مسابقات 5 وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا در تایلند راه یافتند.

به گزارش جی پلاس، مسابقات پنج وزن دوم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان آسیا از صبح امروز (یکشنبه) در شهر چونبوری تایلند در حال برگزاری است که در پایان دیدارهای مقدماتی مهدی شیرازی در وزن 61 کیلوگرم، علیرضا عبدالهی در وزن 92 کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن 125 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و امیرحسین کاووسی در وزن 74 کیلوگرم و سید ابوالفضل هاشمی در وزن 86 کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

با توجه به نتایج کسب شده در روز نخست و نتایج روز دوم نمایندگان کشورمان، تیم ایران قهرمان زودهنگام این رقابت‌ها لقب گرفت.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن 61 کیلوگرم مهدی شیرازی در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر سانگ بوم هان از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 اکرام جان حاجی مراداف از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. شیرازی در این مرحله مقابل کودای اوگاوا از ژاپن با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی به مصاف نادر رحیم اف از ازبکستان می رود.

در وزن 74 کیلوگرم امیرحسین کاووسی در دور مقابل نورتیلیک کاریپبایف از قرقیزستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور بعد دولت یرگیش از قزاقستان را با نتیجه 4 بر 3 شکست داد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل پراوین مالیک از هند با نتیجه 16 بر 5 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. کاووسی در رده‌بندی با بایارسایخان تسیدنبالجیر از مغولستان کشتی می گیرد.

در وزن 86 کیلوگرم سید ابوالفضل هاشمی در دور نخست با نتیجه 7 بر 2 از سد اورگیلوخ داگوادورج از مغولستان گذشت. وی در دور بعد با نتیجه 2 بر 2 آبیلای سووت از قزاقستان را از پیش روی برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. هاشمی در این مرحله مقابل تاتسویا شیرای از ژاپن با نتیجه 3 بر یک مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. حریف هاشمی در این دیدار گوویند کومار از کشور هند است.

در وزن 92 کیلوگرم علیرضا عبدالهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر سیمبات سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل بکزات اورکیمبای از قزاقستان با نتیجه 4 بر صفر و ضربه فنی به پیروزی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. حریف عبدالهی در دیدار پایانی آینیاز صفرنیازاف از ازبکستان است.

در وزن 125 کیلوگرم امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر صفر و ضربه فنی مقابل بک دولت اوسربای از قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 10 بر صفر شوگو موتو از ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. زارع در دیدار نهایی به مصاف بوهردن از چین می رود.

دیدارهای فینال و رده بندی اوزان فوق بعد از ظهر امروز برگزار می شود. تیم ایران در روز نخست این مسابقات به 3 مدال طلا و یک مدال نقره دست یافت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1211089 منبع: روابط عمومی فدراسیون کشتی
ارسال نظر

موضوعات داغ