life

رئیس انجمن مغز و اعصاب ایران با بیان این که دانشمندان ایرانی در زمینه درمان آلزایمر به نتایج نهایی نزدیک شده‌اند، نسبت به افزایش بیماری‌های مغز و اعصاب در دوران زندگی صنعتی هشدار داد.

به گزارش جی پلاس؛ دکتر حسین پاکدامن در حاشیه سومین کنگره بین‌المللی التهاب در سیستم عصبی که امروز در دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، افزود: از آنجا که التهاب همراه با تخریب بافت مغز در بیشتر بیماری‌های مغز و اعصاب اشتراک دارد، این کنگره به موضوع التهاب و دژنراسیون که وجه مشترک همه این بیماری‌هاست، می‌پردازد.

 

وی با اشاره به پیشروی و افزایش آلزایمر که به گفته او نگران کننده است، خاطر نشان کرد: با وجود همه پیشرفت‌های علمی در کشورهای مختلف، هنوز راهی برای درمان قطعی این بیماری یافت نشده است.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در کل کشورهای جهان در مجموع سالانه ۶۰ میلیارد دلار صرف تحقیقات و درمان آلزایمر می‌شود، اما هنوز به درمان قطعی نرسیده‌اند.

وی از کوشش‌های دانشمندان کشورمان در زمینه بیماری‌های مغز و اعصاب و بخصوص آلزایمر خبر داد و گفت: در مرکز "نیماد" با همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران، تحقیقات مفصلی در حال انجام است و امیدواریم در آینده نزدیک به نتایجی در درمان آلزایمر برسیم و این مشکل جهانی را برای همیشه حل کنیم.

وی از روش‌های درمانی بیماری‌های مغز و اعصاب با کمک سلول‌های بنیادی در یکی از شرکت‌های دانش بنیان وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مشهد یاد کرد و اظهار امیدواری کرد که این تلاش‌ها روزنه امیدی در درمان این بیماری‌ها ایجاد کند.

دکتر پاکدامن همچنین در خصوص توانمندی‌های دانشمندان کشورمان در زمینه‌های علوم اعصاب گفت: من استاد مهمان در دانشگاه یو سی ال ای امریکا هستم و از سطح پیشرفت‌های علمی در آنجا اطلاع دارم و هنگامی که رزیدنت و متخصصین مراکز این کشورها را با کشور خودمان مقایسه می‌کنم، می‌بینم که ما از نظر علمی و توانمندی‌های فکری، در سطوح برابری با آنها هستیم.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به یک بیماری دیگر حوزه علوم اعصاب اشاره کرد و گفت: بیماری ای ال اس یکی از بدترین بیماری‌های مغز و اعصاب است که بشر هنوز در شناخت کامل وجوه آن و درمان آن کار زیادی انجام نداده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، وی همچنین از کوشش گروه مغز و اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه درمان این بیماری با سلول‌های بنیادی یاد کرد و گفت: این کوشش‌ها هنوز در مرحله آزمایش بالینی بوده و نهایی نشده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1199880 منبع: ایسنا
ارسال نظر

موضوعات داغ