sport

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان گفت: اینکه هر کسی شکست بخورد و بخواهد همه چیز را زیر سؤال ببرد، عین بی‌انصافی و بی‌عدالتی است.

به گزارش جی پلاس، مسعود سلطانی‌فر در جلسه مشترک رؤسای فدراسیون‌ها اظهار داشت: باید در این جلسات طوری برنامه‌ریزی کنیم تا رؤسای فدراسیون‌هایی که در تورنمنت‌های مهم حضور داشتند، گزارش عملکرد خود را ارائه کنند. ملاک و ارزیابی ما هم نتیجه گرفتن یا نگرفتن در یک مسابقه نیست، بلکه مجموعه اقدامات یک فدراسیون است.

وی در بخش اول صحبت‌های خود به حضور وزارت ورزش و جوانان در مسئله سیل اخیر کشور و امدادرسانی به هموطنان سیل‌زده و آسیب‌دیده پرداخت و گفت: مجموعه وزارت ورزش و جوانان از همان روزهای اول سال 98 و واقعه سیل وارد صحنه شد و اقدامات خود را ابتدا در مازندران و گلستان و بعد در استان‌های فارس، لرستان، خوزستان و ... آغاز کرد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در کنار ادارات کل ورزش و جوانان استان‌ها برخی فدراسیون‌های ما مثل فدراسیون‌های قایقرانی، اتومبیلرانی، پزشکی ورزشی، کوهنوردی و ... وارد صحنه شدند و امدادرسانی خود را آغاز کردند که بسیاری از امدادرسانی‌ها با خودروهای آفرود صورت گرفت و بسیاری از کارها و دسترسی‌ها را راحت کرد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه هزار و 100 مکان ورزشی در اختیار ستاد بحران کشور قرار گرفت، افزود: 700 سالن ورزشی ما در این اتفاقات استفاده شده‌اند و هنوز هم مردم در برخی از مکان‌های ورزشی اسکان دارند.

وی با بیان اینکه مردم رضایت زیادی از مکان‌های ورزشی برای اسکان خود داشتند، عنوان کرد: پاکیزه بودن، داشتن سرویس بهداشتی و امکانات سرمایشی و گرمایشی و امنیت مکان‌های ورزشی باعث شد مردم تمایل زیادی به اسکان در این مکان‌ها داشته باشند. در بازدیدهایی هم که در سفرهای استانی داشتم، مردم تقاضا داشتند تا زمانی که وضعیت مسکن و اسکان آنها مشخص نشده است، بتوانند در سالن‌های ورزشی اسکان یابند که در همان جا دستور دادم تا زمانی که خود مردم تمایل به ترک سالن‌های ورزشی نداشتند، می‌توانند از آن سالن‌ها استفاده کنند و ما عجله‌ای برای خروج مردم نداریم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: 300 مراسم گلریزان و بیش از 50 محموله کمک‌های غیرنقدی توسط جامعه ورزش و جوانان به مناطق سیل‌زده اعزام شده است. همچنین دو هزار و 500 سازمان مردم نهاد جوانان به صحنه آمدند و به صورت گسترده و در عرصه‌های مختلف به آسیب‌دیدگان کمک کردند که به نوبه خود از همه‌ی عزیزان تشکر می‌کنم. امیدواریم این تلاش‌ها و اقدامات باقیات‌الصالحات همه‌ی ما شود.

سلطانی‌فر در بخش دیگری از صحبت‌های خود به شرایط روز کشور پرداخت و گفت: بعد از یک سال از خروج آمریکا از برجام، تهدیدها و محدودیت‌ها روز به روز بیشتر شد. در حالی که آمریکا و عربستان انتظار داشتند که با خروج آمریکا از برجام ما هم از برجام خارج شویم و سفره برجام برچیده شود، با درایت مسئولان کشور در برجام باقی ماندیم و با کشورهای اروپایی به مذاکره پرداختیم، هرچند که کشورهای اروپایی در حرف وعده‌هایی دادند، اما در عمل نتوانستند به آنها جامه عمل بپوشانند و در نتیجه مسئولان کشور تصمیم گرفتند واکنشی به این اقدامات انجام دهند.

وی اظهار داشت: در همان روز خروج آمریکا از برجام، واکنش ایران اجرا شد که آن عدم محدودیت تولید آب سنگین و اورانیوم غنی شده بود. همچنین 60 روز فرصت دادیم تا اروپا تعهدات خود را انجام دهد، در غیر این صورت ما سقف غنی‌سازی را برمی‌داریم و همچنین بازسازی مجموعه آب سنگین اراک را هم آغاز خواهیم کرد. باید ببینیم روند تحولات منطقه چه خواهد شد.

وزیر ورزش خاطرنشان کرد: امیدواریم با درایت بتوانیم گلیم خود را از آب بیرون بکشیم و منافع کشور و مردم عزیزمان را تأمین کنیم تا کشور به روزهای عادی خود بازگردد.

سلطانی‌فر تصریح کرد: در جنگ تحمیلی با اینکه کیلومترها مرزهای ما درگیر جنگ بود، دچار محدودیت برای فروش نفت نشدیم و با فراز و نشیب نیازهای خود را تأمین کردیم، ولی الان شرایط خیلی سخت‌تر شده است. اگرچه صادرات غیرنفتی را انجام می‌دهیم، اما فشارها و محدودیت‌ها بیشتر می‌شود.

وی افزود: پیرو تأکیداتی که سال قبل برای صرفه‌جویی در همه زمینه‌ها داشتم، الان هم بر استمرار این صرفه‌جویی‌ها تأکید می‌کنم. بر اساس مصوبه دولت سفر‌های خارجی را باید کاهش بدهیم، ولی در کنار این نیاز داریم امید در دل مردم زنده شود و شادی و شعف و وحدت و غرور ملی را احیا کنیم که یکی از ابزارهای مهم برای دسترسی به این اهداف، ورزش و موفقیت‌های ورزشی است که قهرمانان ما به آن دست پیدا می‌کنند و موجب خوشحالی و شادی مردم می‌شوند.

سلطانی‌فر با بیان اینکه وظیفه داریم به عنوان بخشی از دولت کمک کنیم این دوران سخت را مانند 40 سال گذشته با سربلندی از پیش‌رو برداریم، خاطر نشان کرد: انتظارم این است که رؤسای فدراسیون‌ها که هم باتجربه و باسابقه هستند، با درک صحیح از شرایط کشور بتوانند با تلاش بیشتر، حفظ آرامش و نپرداختن به اختلافات شرایط مناسب اجتماعی را در کشور توسعه و تعمیم بدهند.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در مسابقات ورزشی همیشه یک نفر و یا یک تیم قهرمان می‌شود و یک نفر یا یک تیم بازنده به دسته پایین‌تر سقوط می‌کند، گفت: اینکه هر کسی شکست بخورد بخواهد همه چیز را زیر سؤال ببرد، عین بی‌انصافی و بی‌عدالتی است. در ورزش تمرینات منظم و فشرده، تمرکز و لحظات، تعیین‌کننده هستند.

وی در پایان گفت: حتماً ملت قهرمان ایران مثل 40 سال گذشته در رویارویی با استکبار جهانی پیروز خواهند شد و این بار نیز هیچ کشوری نمی‌تواند در برابر همت و اراده ملت ایران ایستادگی کند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1188609 منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ