sport

با یک «بشکن زدن» همه چیز جای خودش قرار نمی‌گیرد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: خوشحالم با وجود فشردگی مسابقات زود به زود بازی داریم و از این طریق می‌توانیم هواداران‌مان را شاد کنیم.

به گزارش جی پلاس، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل صنعت نفت آبادان گفت: همه بی‌صبرانه منتظر بازی با نفت هستیم. خوشحالم با وجود فشردگی مسابقات زود به زود بازی داریم و از این طریق می‌توانیم هواداران‌مان را شاد کنیم.

صنعت نفت آبادان رقیب سنتی ماست
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: در مورد بازی فردا باید بگویم که ما با تیمی بازی داریم که به نوعی حریف سنتی ماست، تیمی که بازیکنانش به واسطه خوزستانی بودن همیشه دوست دارند فوتبال بازی کنند. این تیم نسبت به نیم‌فصل اول تغییراتی داشته و تقویت شده است. قطعاً آنها با انرژی زیادی به تهران می‌آیند و می‌خواهند امتیاز بگیرند. فوتبال خوزستان به مانند چشمه جوشانی در کشور ایران می‌ماند که تمام شدنی نیست و همیشه بازیکنان این استان دوست دارند، بهتر شوند.

کامیابی‌نیا و مصلح را امروز در اختیار نداریم
برانکو با اشاره به اوضاع پرسپولیس خاطر نشان کرد: شجاع، سیدجلال و رادوشویچ به جمع ما بازگشته‌اند، اما کمال و مصلح را در این بازی نداریم. البته نمی‌توانیم روی انصاری، ماهینی و ربیع‌خواه هم حساب کنیم. ضمن اینکه آدام همتی پس از بهبودی به تمرینات برگشته است. او هم خیلی زود به شرایط ایده‌آل خواهد رسید. فکر کنم از بازی بعد بتوانیم از او استفاده کنیم.

مشکل بودیمیر کمبود تمرین است و فقط با بازی، بازی و بازی بهتر می‌شود
وی در واکنش به طرح این موضوع که بودیمیر عملکرد خوبی در بازی‌های پرسپولیس نداشته است، اما در تمرینات به خوبی ظاهر می‌شود، گفت: این مسئله تنها مربوط به بودیمیر نیست، بلکه مربوط به ترابی، بشار، رفیعی و تمام بازیکنانی است که تازه به تیم اضافه شده‌اند. مشکل بودیمیر کمبود تمرین است و فقط با بازی، بازی و بازی بهتر می‌شود. همان‌طور که گفتم ترابی و بشار رسن هم که در اردوی تیم ملی بودند این مشکل را دارند. البته انتظار من این است که این بازیکنان هر چه سریع‌تر با تیم هماهنگ شوند، اما این‌طور نیست که با یک «بشکن زدن» همه چیز سر جای خودش قرار بگیرد.

در تمام 5 بازی اخیر برتر از حریفان بوده‌ایم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس افزود: چیزی که خوشحالم می‌کند این است که ما بازیکنان و کادر فنی خوبی داریم. بله، مشکلاتی هم داشتیم اما بازیکنان جدیدی که به تیم‌های دیگر اضافه شده‌اند، هم نوسان دارند. من از تیمم راضی هستم و در پنج بازی اخیر در تمام مسابقات برتر از حریفان‌مان بوده‌ایم. دو بازی با پدیده‌ای انجام داده‌ایم که تیمی استثنایی است. تنها در بازی با نفت مسجدسلیمان با حریف پایاپای بودیم، اما در سایر مسابقات برتر از تمام حریفان‌مان بوده‌ایم، حتی در بازی با فولاد خوزستان که شکست خوردیم. چیزی که خوشحالم می‌کند این است که روز به روز بهتر می‌شویم.

در ادامه نشست خبری پندار خمارلو، مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه باشگاه‌های مختلف به خصوص سپاهان بیانیه‌های زیادی علیه داوری منتشر کرده‌اند، گفت: متأسفانه برخی افراد به جای اینکه در زمین تلاش کنند در بیرون به دنبال بیانیه هستند. الان شما سپاهان را نام بردید. به طور مثال همین تیم در نیم‌فصل اول 10 دیدار خانگی داشته که 9 بازی از آن در روز جمعه برگزار شده است و فاصله هیچ یک از مسابقاتش نیز کمتر از شش روز نبوده است. این در حالی است که ما فقط چهار بازی در روز تعطیل برگزار کرده‌ایم. ما می‌گوییم اعتراض نکنید، اما شما نگاه کنید همین الان تراکتورسازی هفته گذشته بازی کرده و اشکان دژاگه را به دلیل محرومیت برای بازی با سپاهان از دست داده است، اما آن تیم بدون بازی تا این مسابقه حساس استراحت کرده است. شرایط نرمال نیست. ما به دنبال عدالت هستیم. حتی در موضوع VAR هم گفته‌ایم که فقط به دنبال عدالت هستیم.

مدیر رسانه‌ای باشگاه پرسپولیس در ادامه تصریح کرد: خود آقای قلعه‌نویی سال گذشته و در زمانی که در تراکتورسازی حضور داشت به برنامه سازمان لیگ اعتراض کرد که چرا تیمش یک روز کمتر استراحت کرده است. ما فقط می‌خواهیم به این برنامه توجه شود. با اینکه داوری‌ها به ضرر ما بوده است، اما ما می‌خواهیم نتایج در زمین مسابقه مشخص شود نه با بیانیه و چیزهای دیگر. خواهش می‌کنم به برنامه مسابقات دقت کنید.

زمان کی‌روش هم همیشه از تیم ملی حمایت می‌کردیم
برانکو در واکنش به اینکه آیا حاضر است بازیکنان امید تیمش را در فروردین ماه در اختیار تیم امید قرار دهد یا اینکه به خاطر دربی این کار را نمی‌کند، اظهار داشت: من در مورد لیست تیم امید اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چند نفر از پرسپولیس در این تیم خواهند بود، اما با کرانچار دوست هستم. زمانی هم که کی‌روش سرمربی تیم ملی بود همیشه از تیم ملی حمایت کردیم و این کار را در مورد تیم امید هم خواهیم کرد، اما اینکه اردوی تیم امید مصادف با دربی شود را نمی‌دانم، اما هر اطلاعاتی که در مورد دربی نزد من باشد آن را مطرح نخواهم کرد.

چاره‌ای نداریم جز اینکه با شرایط موجود کنار بیایم
وی در واکنش به سؤال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا او قصد ندارد بازیکنانی مثل مهدی ترابی و سروش رفیعی را به خاطر عملکرد نه چندان خوب‌شان نیمکت‌نشین کند، گفت: مهدی ترابی نهایتاً یک ماه است با ما تمرین می‌کند. سروش رفیعی هم در نیم‌فصل اول بازی نکرده و مصدوم بوده است. طبیعی است که آنها نیاز به زمان دارند تا با تیم هماهنگ شوند. بودیمیر و مهدی شیری هم به همین صورت. چاره‌ای نداریم غیر از اینکه بخواهیم با این شرایط کنار آمده و تلاش کنیم تا آنها هر چه زودتر با تیم هماهنگ شوند. من به توانایی فنی تمام این بازیکنان اعتقاد دارم. مطمئنم که خیلی زود خودشان را با شرایط تیم وفق خواهند داد. ضمن اینکه ما بازیکنان رزرو خیلی خوبی هم داریم. جوانانی مثل اسدی، کریمی و ... که هر موقع به آنها نیاز داشتیم خوب جواب داده‌اند. این نفرات جوان خیلی خوب پیشرفت کرده‌اند و این مسئله باعث خوشحالی من است.

به زودی تمام بازیکنان به سطحی که هواداران انتظارش را دارند می‌رسند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: مطمئناً به زودی همه بازیکنان ما به سطحی که هواداران انتظارش را دارند، خواهند رسید. فقط باید یادآوری کنم ما همچنان در صدر جدول هستیم و در نیمه نهایی جام حذفی حاضریم. در کنار این موضوع باید قبول کنیم تیم‌های پدیده، سپاهان، استقلال و تراکتورسازی شرایط بسیار خوبی دارند و لیگی بسیار جذابی را سپری می‌کنیم. هواداران هم مثل همیشه کنار تیم هستند.

با مطرح کردن بحث حضور دالیچ در تیم ملی می‌خواهند به پرسپولیس ضربه بزنند
برانکو در واکنش به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه اخیراً از سفر او به امارات برداشت‌های مختلفی صورت گرفته بود و حتی مطرح شد که با دالیچ پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی ایران را مطرح کرده است، عنوان کرد: از همکاران‌تان بپرسید چرا چنین اطلاعات دروغی را به مردم می‌دهند! همه می‌دانند که من برای تماشای بازی النصر - پاختاکور به امارات رفتم. عملاً فقط چند ساعت در دبی بودم و دالیچ را که برای کار شخصی به امارات آمده بود، در آنجا دیدم و کنار هم بازی را تماشا کردیم. من با چهار نفر دیگر هم در آنجا ملاقات داشتم. آیا لازم است نام آنها را بگویم؟ کوئیسان، بیشکوک و آقای اسماعیلی که در دبی زندگی می‌کنند، نفرات دیگری بودند که من با آنها ملاقات کردم. اتفاقاً خبرنگاران در این مورد از من سؤال کردند و گفتند آیا برای مذاکره با دالیچ به امارات آمده‌اید؟ من هم جواب دادم بله! مهدی تاج شش ماه است که او را ندیده‌ام به من مأموریت داده تا پیشنهاد هشت میلیون دلاری به دالیچ بدهم! فقط این نکته را بگویم، آنهایی که این مطالب را می‌نویسند مطمئن باشید اتفاقی این کار را نمی‌کنند. همه این کارهای‌شان هدفمند و برنامه‌ریزی شده است تا به نوعی ضربه اصلی را به پرسپولیس بزنند. خوشبختانه چنین مسائلی نه تنها مسیر ما را تغییر نمی‌دهد بلکه تقویت‌مان هم می‌کند. مهم این است که هواداران پرسپولیس به ما اعتماد دارند و به بهترین شکل حمایت‌مان می‌کنند.

با تمام قوا به مصاف صنعت نفت آبادان می‌رویم
وی همچنین در واکنش به این موضوع که آیا امکان دارد در بازی فردا به تعدادی از نفرات اصلی تیمش استراحت دهد یا نه، گفت: به‌هرحال ما کمال و محسن را در این بازی نداریم و بقیه نفرات هم در رقابت برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی هستند و آنچه مشخص است همه بازی‌ها برای ما مهم است و قطعاً با تمام قوا به مصاف صنعت نفت آبادان خواهیم رفت.

چیزی که مرا خوشحال می‌کند این است که بازیکنانی حرفه‌ای داریم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه هواداران به دلیل گرانی قیمت بلیت‌ها از مسابقات استقبال نمی‌کنند و آیا این نگرانی وجود ندارد که به همین دلیل هواداران در دیدارهای آسیایی هم از بازی‌ها استقبال نکنند، گفت: به‌هرحال همیشه مشکل مالی وجود داشته است. شما خودتان اگر حقوق نگیرید به مشکل نمی‌خورید؟ چیزی که مرا خوشحال می‌کند این است که ما بازیکنان حرفه‌ای داریم و من واقعاً از تمرینات آنها لذت می‌برم و اطمینان دارم که این مشکلات هم کم کم حل خواهد شد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1128979
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ