sport

مسئول اصلی برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو به دنبال اظهار نظر عجیب درباره دارنده ۶ مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ مجبور به عذرخواهی شد.

به گزارش جی پلاس، چند روز قبل خبری منتشر شد مبنی بر اینکه «ریکاکو ایکی» بانوی شناگر اهل کشور ژاپن که چند ماه قبل در جریان برگزاری بازی‌های آسیایی 2018 موفق به کسب 6 مدال طلا شده بود، به بیماری لوکمی یا همان سرطان خون مبتلا شده است.

چند ساعت پس از انتشار این خبر، «یوشیتاکا ساکورادا» مسئول اصلی برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو به اظهار نظر عجیبی در این باره پرداخت؛ اظهارنظری که نشان می‌داد انگیزه تیم ژاپن بیشتر از سلامتی این ورزشکار برایش اهمیت دارد.

وی در این باره گفته بود: ایکی به عنوان یک ورزشکاری که انتظار زیادی از او داریم، یک پتانسیل بالقوه برای کسب مدال طلا در المپیک توکیو است. من واقعاً ناامید شده‌ام. من نگران آن هستم که هیجان تیم می‌تواند با این اتفاق کاهش پیدا کند.

این صحبت‌ها واکنش منفی زیادی به دنبال داشت و ساکورادا را مجبور به عذرخواهی و عقب‌نشینی و ارائه توضیحات کرد. مسئول اصلی برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو در این باره گفت: بهبود ایکی مهمترین چیز است. می‌خواهم که او روی درمانش تمرکز کند و در سریعترین زمان ممکن بهبود پیدا کند.

به دنبال حاشیه‌های اخیر، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن با رد درخواست برای استعفای ساکورادا، ابراز امیدواری کرد که این مقام مسئول بتواند وظایف خودش را انجام بدهد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1118555 منبع: تسنیم
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ