sport

جلال طالبی، سرمربی تیم‌ملی ایران در جام‌جهانی 1998 فرانسه از عملکرد تیم‌ کارلوس کی‌روش در جام ملت‌های آسیا این دوره تعریف کرد و گفت که عراق نمی‌تواند حریف سختی برای ما باشد.

به گزارش جی پلاس، جلال طالبی سرمربی تیم ملی ایران در جام جهانی 1998 فرانسه و همچنین جام ملت های آُسیا 2000 لبنان برای مدتی از کشورمان خارج شده است. با این حال، تماس کوتاهی با او داشتیم. طالبی گفت: «دوران آماده سازی ایران شاید با چالش هایی همراه بود اما می بینیم که کارلوس کی روش توانسته تیم بسیار خوبی را مهیای این تورنمنت کند. آنها به راحتی دو بازی اول را بردند و قدرت شان را به یمن و ویتنام دیکته کردند. این دو پیروزی، شرایط روحی بازیکنان را بهتر کرد و البته سایر رقیبان هم از این به بعد، از رویارویی با ایران می ترسند.»

طالبی افزود: «نسل خوبی در اردوی تیم ملی حضور دارند که با آنها می توانیم به قهرمانی برسیم. البته معتقدم باید قدم به قدم به سمت اهداف از پیش تعیین شده برویم. به همین علت، تمام تمرکز تیم مان باید بازی با عراق باشد. با توجه به بازی هایی که دیدیم، مطمئنا تیم ملی عراق نیز تحت تاثیر قدرت ایران قرار گرفته و شاید بهترین نسل شان را به این تورنمنت آورده باشند اما بعید می دانم بتوانند برابر ایران، مشکل خاصی را ایجاد کنند.»

سرمربی پیشین تیم ملی در نهایت گفت: «پیش بینی من این است که تیم ملی به راحتی از عراق هم یک پیروزی می گیرد و به راه خود در مسیر کسب بردهای بیشتر، ادامه می دهد. می توانم از همین الان، ایران را در جمع تیم های نیمه نهایی ببینیم و مطمئنا با همین شرایط می تواند یکی از فینالیست های این دوره از بازی ها باشد.»

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1096793 منبع: خبرآنلاین
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ