به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ، سرهنگ دوستعلی جلیلیان در این باره اظهار داشت: چهارم آذرماه سال جاری ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه تیم عملیات کلانتری ۱۱۷ جوادیه هنگام گشت زنی در خیابان "مولوی"، راکب و ترک نشین یک دستگاه موتورسیکلت "آپاچی" را مشاهده کردند که پلاک انتظامی موتورسیکلت شان را مخدوش کرده بودند.

وی عنوان کرد: مدتی ماموران رفتار این ۲ موتورسوار را تحت مراقبت قرار دادند تا این که مشخص شد، این ۲ موتورسوار در حال انتخاب شهروندی برای موبایل قاپی هستند.

سرکلانتر هفتم پایتخت با اشاره به ادامه مراقبت های ویژه پلیسی، گفت: موتورسواران که موفق به انتخاب سوژه شده بودند، قصد موبایل قاپی داشتند اما با عملیات پلیسی مواجه و دستگیر شدند.

جلیلیان با بیان اینکه هر ۲ ­متهم، ۲۱ و ۲۰ ساله هستند و در تحقیقات پلیسی به جرم ارتکابی اعتراف کردند، گفت: در بررسی های بیشتر از متهمان، ۷ گوشی سرقتی کشف شد.

سرکلانتر هفتم پایتخت ابراز داشت: متهمان در کلانتری جوادیه به ۲۰۰ فقره سرقت اعتراف و اظهار داشتند که گوشی های سرقتی را به ۲ مالخر در محدوده های خیابان های "مولوی و حافظ" فروخته و صرفا برای تامین هزینه تفریح های خود موبایل قاپی می کردند.

جلیلیان با بیان اینکه هر ۲ متهم اظهار داشتند: سرقت ها را در محدوده خیابان های "فردوسی، چهارراه استانبول، خزانه و مولوی" مرتکب شده اند، گفت: دستگیری مالخران و شناسایی مال باختگان در دستور کار قرار دارد.

خرید زعفران و برنج با چک های جعلی

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری جاعلی که به ازای خرید زعفران و برنج به فروشندگان کالا در سایت های فضای مجازی چک های جعلی تحویل می داد، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه حمد اله علیزاده ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز زنی با مراجعه به بانک قصد نقد کردن چکی را که در ازای فروش برنج دریافت کرده، داشت که متوجه می شود چک جعلی است و شکایتی را در خصوص کلاهبرداری از طریق جعل چک های بین بانکی در شعبه یک دادسرای ناحیه ۱۲ تهران مطرح می کند که پس از ثبت شکایت اولیه، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار می گیرد.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: با اخذ اظهارات شاکی تحقیقات پلیسی به منظور شناسایی متهم آغاز شد و با افزوده شدن به تعداد شاکیان مشخص شد، متهم در شهرهای کرج و تهران از طریق ارائه چک های جعلی به معامله و خرید و فروش برنج و زعفران می پردازد که سرانجام پس از انجام یک رشته اقدامات پلیسی متهم شناسایی شد اما آدرس دقیقی از وی به دست نیامد و سرانجام در سیزدهم آبان ماه کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه متهم را در خیابان قزوین شناسایی کنند که با دستور قضائی کارآگاهان پایگاه هفتم این پلیسی در یک عملیات ضربتی متهم را دستگیر و برای تحقیقات تکمیلی به پایگاه هفتم منتقل کردند.

علیزاده گفت: متهم که ۳۳سال سن داشته، متاهل و دارای یک فرزند و فاقد سابقه کیفری است در ابتدا منکر هرگونه نقش در کلاهبرداری و جعل چک شد ولی در ادامه تحقیقات پلیسی و شناسایی مال باختگان بناچار لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: از طریق سایت دیوار قربانیان خود را شناسایی و برای خرید برنج و زعفران تماس می گرفتم و پس از انجام معامله یک کپی رنگی از چک بین بانکی به مال باختگان می دادم.

رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی پایتخت در پایان افزود: تاکنون ۴ تن از شاکیان متهم را شناسایی کرده اند و مبلغ کلاهبرداری شده از شکات در حدود ۸۳۰ میلیون ریال است همچنین متهم با دستور بازپرس شعبه ۱دادسرای ناحیه ۱۲ تهران با تعیین قرار وثیقه ۱۳۰میلیون تومانی برای انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار دارد.

علیزاده از شهروندان خواست: نسبت به انجام معامله با افرادی که در سایت های واسطه خرید و فروش با آنها آشنا می شوند با احتیاط و آگاهی و بررسی همه جوانب کار از جمله استعلام هویت و بررسی اسناد تجاری اقدام به خرید و فروش و معامله کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.