حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی روز جمعه در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر دماوند با اشاره به اقدام حسینی ایران در گام چهارم و صبر حسنی در مسئله برجام، اظهار داشت: گام چهارم کاهش تعهدات برجامی و فعال سازی مجدد سایت فردو با منطق مقاومت فعال، برداشته شد.

وی با بیان اینکه این سایت با برخورداری از آخرین استانداردهای دفاع غیرمتقارن، یادآور اثبات و تثبیت توانمندی بالای هسته ای ایران در دنیا است، افزود: قرار بود ایران بر اساس بند ۴۴ برجام، ۱۵ سال پس از توافق، سایت فردو را راه اندازی کند اما بعد از عهدشکنی غربی ها زودتر گاز را به سانتریفیوژ تزریق کردیم.

فتاح دماوندی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته ای و تلاش دانشمندان جواب و انقلابی کشور، از دولت بابت فعالیت مجدد انرژی صلح آمیز هسته ای تشکر کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب همواره تاکید کردند که نباید بیش از اندازه معطل آمریکا و اروپا بمانیم؛ تکیه بر ظرفیت های داخلی و رونق تولید و استفاده از ظرفیت کشورهای همسایه و آسیا راه شکوفایی اقتصاد کشور است.

خطیب جمعه دماوند در ادامه با اشاره به هفته وحدت، بیان داشت: تعیین این هفته از ابتکارات سرنوشت ساز امام راحل است که باید به قرن وحدت تبدیل شود تا توطئه های استکبار جهانی کم اثر گردد.

وی ادامه داد: شیعه و اهل سنت مشترکات فراوانی همچون پیامبر اکرم(ص)، قبله، قرآن کریم، نماز و روزه، حج، امر به معروف و نهی از منکر دارند که مواجهه کریمانه و برادرانه رمز موفقیت مسلمین است.

فتاح دماوندی با بیان اینکه شیعه و سنی باید بدانند دشمن مشترکی دارند که صهیونیسم، آمریکا و مستکبرین است، خاطرنشان کرد: تعامل سازنده و منطقی بین علما و دانشمندان جهان اسلام، نقشه های دشمن برای تفرقه افکنی را نقش برآب می کند.

خطیب جمعه دماوند اهل سنت را برادران واقعی دانست و گفت: وحدت شیعه و سنی برکات فراوانی برای جهان اسلام دارد زیرا اختلاف و تفرقه همیشه فتنه ساز و خانمان سوز بوده و خواهد بود.

وی با بیان اینکه برای حل مشکلات کشور به وحدت و دلسوزی همه جناحها و سلیقه های سیاسی نیازمندیم، بیان داشت: در عراق سکولارها، بعثی ها و گروه های انحرافی شیعه به دنبال آشوب و فتنه انگیزی هستند؛ حوادث اخیر عراق احزاب و مردم این کشور ار هوشیار کرد و آنان رهبر فتنه را شناختند.

فتاح دماوندی با تاکید براینکه مقاومت کلید واژه موفقیت و پشتوانه عقلی، تجربی و قرآنی است، افزود: مقاومت عزت آفرین و سازش زبونانه و ذلت آفرین است و دشمن برای ما چالش درست می کند تا سازش کنیم؛ بدانیم عبور از چالش ها هزینه اما منفعت کلان دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.